HTC, Yenilenen Cihazını Tanıttı – Play, Tarifeli Fiyatlarını Açıkladı

HTC’nin amiral gemisi olarak adlandırılan HTC One’ın yenilenmiş hali HTC One M8, Londra ve New York’ta eşzamanlı yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. Aynı gün içerisinde de Play tarafından tarifeli fiyatları açıklandı.

HTC One M8, bir önceki versiyonu M7’ye göre biraz daha büyütülerek 5 inçlik bir ekrana sahiptir. Bir önceki versiyonuna göre biraz daha büyük ve plastik yerine yüksek kaliteli metalden yapıldıgından dolayıda daha ağır. Öne çıkan yeni özelliklerinden biriside arkasında çift kamerasının bulunması. Çözünürlük olarak ise bir önceki versiyonunda oldugu gibi 1080p’dir.

Yapılan lansmanda cihazla birlikte aynı zamanda Dot View kılııfı tanıtıldı. Dot View kılııfı  telefonu çıkarmadan, uyarıları görmeye  izin veriyor. Cihazın işletim sistemine baktığımızda Android’in son versiyonu KitKat kullanılıyor. Hafıza olarak ise 16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı seçenek mevcut ve 128 GB’ye kadarda yükseltilebiliyor. Batarya ömrü olarakta bir önceki versiyonuna göre yüzde 40 oranında daha uzun.

Cihazın tanıtımları Londra ve New York’ta sürerken Play tarafından kullanıcılara tarifeli fiyatlar sunuldu. Suan itibariyle Play’in sitesinden HTC One M8  sipariş edilebiliyor.

HTC-One-M8-cennik

Play’in tarifeli fiyatları açıklamasından sonra Polonya’daki diğer GSM şirketlerinden biri olan T-Mobile, Twitter’daki hesabı üzerinden bir açıklama yaparak HTC One M8’i Nisan ayından itibaren sunacaklarını belirttiler.

Screen Shot 2014-03-26 at 12.06.20 AM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir