Bisiklet Yol Haritasını Google Maps Üzerinden Bulabiliyorsunuz!!

Polonya’da kış aylarının geride kalması ve bahar aylarının gelmesiyle beraber dışarıda yapılan aktiviteler başladı. Özellikle bisiklet kullanımının Polonya’da yaygın olmasından dolayı birçok kişiyi dışarıda bisiklet sürerken görebiliyorsunuz.

Harita kullanımında önemli mesafeler kateden Google Maps, bisiklet sürenler içinde kolaylıklar barındırıyor. Avrupada birçok ülke için Google Maps üzerinde bisiklet yollarının güzergahları yer alıyor. Bisiklet yollarının güzergahlarının doğrulugunu ve güncelliğini sağlamak için genel olarak o ülkelerde bulunan uzman kişi ve kuruluşlarla çalışılıyor.

Google Maps’in eklediği bu özellik Amerika ve Kanada’da 2010 yılı itibariyle kullanılmaya başlanmıştı. Temmuz 2012 itibariylede Avrupa’da 15 ülke için hazırlanmış ve kullanıcılara sunulmuştu. Aralarında Polonya’nın da bulunduğu yaklaşık 6 ülke içinde 2013’ün ortlarında bu hizmet başlatılmış ve geçen süre zarfında önemli mesafeler kaydedilmiştir.

Screen Shot 2014-03-30 at 12.51.19 AM

Sizlerde bulunduğunuz şehirlerde bisiklet turları yapmak istediğiniz zaman Google Maps’in sunduğu bu hizmetten yararlanıp turlarınızı daha kolay yapabilirsiniz. Özellikle Polonya’ya yeni gelenler için iyi bir hizmet olacağı düşüncesindeyim.

Bisiklet Yol Haritasını Google Maps Üzerinden Bulabiliyorsunuz!!” için 1 yorum

  1. Avatar
    dergi

    Paylaşımınız için teşekkürler.. Kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Kolay gelsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir