Krakers – Krakow Galeri Haftasonu Başlıyor!!

4 – 6  Nisan 2014 tarihleri arasında Polonya’nın Krakow şehrinde “Krakow Galeri Haftasonu Krakers” etkinliği düzenlenecek. Yapılan kültürel etkinliğin amacı Krakow’da yaşayanlar ve orayı ziyaret eden turistler için enfes bir sanat deneyimi vermek.

Krakow Galeri Haftasonu Krakers etkinliği yarın itibariyle açılıyor. Krakow sanat galerileri eş zamanlı olarak kapılarını açarak buralarda  atölye çalışmalarına, tartışmalara, konum tabanlı oyun ve rehberli müzecilik turları gibi etkinliklere ev sahipliği yapacaklar.

Krakers, Krakow Galerileri ve kentin çok yönlü sanat sahnesiyle birlikte  Krakow’da yaşayanlara ve buraya gelen turistlere kentin kültürel zenginliğini tanıtmayı amaçlıyor. Krakers genç sanatçıları ve kültüre adanmış yerleri teşvik ederek Krakow’un sanatsal ve kültürel ortamını da pekiştirmek istiyor.

Krakers fikri Chicago, Berlin, Viyana, Varşova ve Poznan gibi çeşitli ülkelerin şehirlerinde düzenlenen benzer olaylara dayanmaktadır. Etkinlik 4 Nisan 2014 yani bugün itibariyle başlıyor ve hafta sonuna kadar devam ediyor. Daha fazla ayrıntı için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir