THY’nin Polonya’ya Uçuş Sayısı Artıyor!!

Son olarak Polonya Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmişti. Yapılan toplantılarda iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması önemli konulardan biriydi. TOBB Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Ülkeler arasındaki ekonomik potansiyelin verimli projelere dönüştürülebilmesi için girişimcilerin iki ülke arasında rahatça gelip gidebilmelerinin son derece önemli olduğunu vurgulamıştı ve  bunun için Türk Hava Yolları’nın uçuş sayısının artırılmasını ve Varşova dışındaki şehirlere de uçuş izni verilmesini istemişti.

Bu gelişmelerden sonra THY’nin Polonya’lı yetkililerle bir araya gelip bu sorunun aşılması için çabaladığı söyleniyor. Aldığımız duyumlarda THY tarafından Krakow’a yeni bir uçuşun yapılması teklif edilmiş. Fakat Polonya’lı yetkililerin bunu ve birkaç farklı teklifi kabul etmediği söylendi. Fakat yinede ilerleme kaydedilgi belirtildi.

Bildiğiniz gibi THY’nin kendi başına ve LOT’la ortaklaşa uçuşu bulunuyor. Yapılan görüşmelerde THY, haftaiçi perşembe günü yeni uçuşlara başlayacak ve bu uçuş ortaklaşa olmayacak. Böylece THY haftada Polonya’ya olan uçuş sayısını ikiye çıkarmış olacak. Umarım bu ve önümüzdeki gelişmeler bilet fiyatlarınada yansır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir