Socialbakers Mart 2014 Polonya sosyal medya raporu [İnfografik]

Socialbakers her ay düzenli olarak paylaştığı Polonya sosyal medya raporunu yayınladı. En iyi Facebook markalarında ilk beşe baktıgımızda Play, Orange, Plus, Allegro ve Tymbark’ın üç aydır yerlerini koruduklarını görüyoruz.

En iyi Facebook medya kategorisine baktığımızda son sırada bir değişiklik görüyoruz. Geçen ay son iki sırada VIVA Polska ve Eska Tv bulunuyordu. Mart 2014’e baktığımızda ise Eska Tv ve VIVA Polska olduğunu görüyoruz.

Hızlı tüketim mamüllerinin sosyal medyadaki değerlerine baktığımızda, Facebook’ta en çok beğenisi olan sektör 15 milyonu aşkın beğeniyle   hızlı tüketim malları olmuştur. Ve geri kalan sıranında geçen ay ile aynı olduğunu görüyoruz.

Markaların müşteri hizmetlerindeki hızını Facebook’tan gelen taleplelere verilen cevaplarla ölçen Socialbakers’ta verilere baktığımızda markaların geçen aya göre farklılaştığını görüyoruz. Orange Polska’nın Şubat 2014’te 16 dakika iken Mart 2014’te bunu 18 dakikaya çıkarmış. Plus, Şubat 2014’te 40 dakika iken bu ay 49 dakikaya çıkarmış.

march-2014-social-marketing-report-poland-regional-thumbnail 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir