Rzeszów Mask Tiyatrosu İzmir ve Ankara’da!!

Polonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600.yıl kutlamaları çerçevesinde, 22-24 Nisan 2014 tarihleri arasında İzmir Konak  Sahnesi ve Ankara Devlet Tiyatrosunda Rzeszów Mask Tiyatrosu sahne alacak. Projenin teması olan Sara’nın iki Dünyasında, bir çocuğun Polonya ve Türkiye kültüründen dünyaya bakış açısını yansıtacak.

Proje kapsamında Frances H. Burnett’in dünyaca ünlü romanı Küçük Prenses oyununu çocuklarla buluşturuluyor. Ayrıca oyun gösterimlerinden sonra pratik ve teorik eğitimlerin yer aldığı atölye çalışmaları yapılacak. Bu çalışmalar kapsamında İzmir devlet Tiyatrosu ve 9 Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümü öğrencileri  Rzeszów’dan gelen sanatçılarla buluşma imkanı yakalayacak.

İngiliz roman yazarı, Frances Hodgson Burnett’in, dünyaca ünlü  “Küçük Prenses” adlı romanından uyarlanan müzikli oyun, Hindistan’da dünyaya gelen, küçücük yaşında annesini kaybeden Sara Crewe’un öyküsünü konu alıyor. Londra’nın sisli ve kasvetli atmosferiyle, Hindistan’ın renkli ve adeta sihirli dünyası arasındaki karşıtlık, dans ve şarkılara ilham veriyor.

Rzeszów Mask Tiyatrosu’nun ikinci durağı ise Ankara Devlet tiyatrosu olacak. 24-28 Nisan 2014 tarihlerinde düzenlenecek 10. Ankara Küçük Hanımlar, Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Rzeszów Mask Tiyatrosu gelecek ve burada  Küçük Prenses ve Malina Prześluga’nın Laura Słabińska yönetmenliğindeki eseri Blee…’yi sergileyecek. Aynı zamanda Anna Chadaj ve Marika Wojciechowska tasarımlarından oluşan bir de sergide düzenlencek. 

Etkinlik Tarihi :  22-24 Nisan 2014

Etkinlik Sitesi : İzmir – Kültür Sanat

Etkinlik Adresi :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir