ZnanyLekarz.pl Online Sağlık Platformu Eniyihekim.com’u Satın Aldı

Hastaların doktorlarla buluşması için kolay randevu sistemi hizmeti veren ZnanyLekarz.pl, Türkiye’de aynı alanda hizmet veren eniyihekim.com’u satın aldı.

Haziran ayında Point Nine Capital , RTAventures ve  Piton Capital’den DocPlanner’in daha da geliştirilmesi için 9 milyon  zł ikinci tur yatırımı aldmıştı.

Şirketin CEO’su Mariusz Gralewski, yatırımla beraber ZnanyLekarz’ın ilk olarak  Rusya ve Türkiye  pazarlarına odaklanacagını ve yatırımla beraber yeni satın alımların da olabileceğini belirtmişti. ZnanyLekarz.pl tarafından yatırımdan sonraki ilk satın alma işlemi Türkiye’de sağlık hizmeti sunan onbinlerce doktorun milyonlarca hasta ile ilişkilerini yönettiği bir bir online sağlık platformu olan eniyihekim.com oldu.

DocPlanner.com aylık 4.6 milyon olan tekil kullanıcısı sayısını 6 milyona çıkarmayı başardı ve ekibi üç ülkede yaklaşık 100 kişiye kadar genişletecekler. Anlaşmanın bir parçası olarakta Eniyihekim.com’un müşteri hizmetlerinin güçlendirilmesi, mobil uygulamalarının çıkartılması ve daha fazla tanınması üzerine odaklanılacak.

Eniyihekim.com 2012 yılında kuruldu ve aylık olarak 1.5 milyon tekil kullanıcıya ve yaklaşık 150 bin sağlık profesyonelinin listesine sahip olmakla beraber bu alanda markalaşma yolunda ilerliyor. Eniyihekim CEO’su Altay Tinar‘ın satın alınma işlemlerinden sonrasında pozisyonunu koruyacağı ve CEO’luk görevine devam edeceği belirtildi.

Screen Shot 2014-07-29 at 3.20.51 AM

 

Point Nine Capital’den Pawel Chudzinski, satın alma işlemleri için; Eniyihekim’i devralma DocPlanner’in uluslararasılaşma yolundaki büyük bir adımıdır ve kendi iş modelinin kanıtıdır açıklamasını yaptı.

Şirketin CEO’su Mariusz Gralewski’de bu satın alımın DocPlanner için dönüşümsel bir kanıt oldugunu ve bu birliktelikle beraber DocPlanner’i  online tıbbi rezervasyon platformunda ilk olarak Avrupa’da daha sonra dünyada lider hale getirmeye çalışacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın