Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600’üncü Yıldönümü Sempozyumu [Güncelleme]

27-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Beykoz Belediyesi tarafından “Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600’üncü Yıldönümü Sempozyumu” gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek sempozyumda yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda akademisyen ve araştırmacı konuşmacı olarak katılacak.

Sempozyum Beykoz’da yer alan Polenezköy ilçesinde gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek. İki gün boyunca sürdürülecek sempozyumda Polenezköy’de yer alan dini ve kültürel mekanlara geziler düzenlenip, Polonezköy halkının Türk ve Polonya’daki akrabaları ile olan ilişkileri de masaya yatırılacak. Ayrıca “Başbakanlık Osmanlı Arşiv Belgelerinde Osmanlı-Lehistan İlişkileri” adlı bir sergide yapılacak.

Sempozyumla ilgili bilgi veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Polonezköy’ün iki ülke arasındaki dostluk ve ilişkileri sonucu doğduğunu, kardeşlik ve barışın sembolü olduğunu belirterek, “İki gün sürecek sempozyum, sergi ve kültürel geziyle iki ülke arasındaki dostluk ve ilişkiler güçlenecektir” dedi.

Birkaç gün sonra yapılacak sempozyuma Polonyadan.com olarak bizlerde katılacağız.

 

tr_pl_buyuk

 

27-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Beykoz Belediyesi tarafından gerceklestirilen  “Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600’üncü Yıldönümü Sempozyumu” gerçekleştirilen sempozyumun videosu :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir