Muhteşem Yüzyıl Polonya’da Yayınlanmaya Başlıyor!!

Türkiye’nin yumuşak gücü olarak kabul edilen televizyonlardaki dizilerimiz, toplamda 75 ülkede 400 milyonu geçen bir izleyici kitlesine sahip. Bu dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl, Polonya’da yayınlanmaya başlayacak ve burada yayınlanacak ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyacak.

Avrupa’nın en önemli 3 film festivalinden biri olan Cannes’ta ilk defa bir Türk dizisi olan Muhteşem Yüzyıl’ın lansmanı yapılmıştı. O günden sonra bu dizinin yurtdışındaki ülkelerde yayınlanma olayı başlamıştı. İlk etaplarda birkaç ülkeye satılan dizi oralarda başarılı olunca başka ülkelerdende anlaşma teklifleri almıştı. Ayrıca Türkiye dizi ihracatında Hollywood’tan sonra ikinci sırada bulunuyor.

Bu aralar ise Muhteşem Yüzyıl yeni başarılarını duyurmaya devam ediyor. Muhteşem ve zengin kadrosuyla göz dolduran dizi Polonya’da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor ve burada yayınlanan ilk türk dizisi olma özelliğini taşıyor. Dizi Polonya Devlet kanalı TVP’de 6 Ekim’den itibaren saat 15:50’de gösterilmeye başlanılacak.

6 Ekim’de Polonya’da yayınlanmaya başlanılacak dizi 2015’in başında yani Ocak ayında Fransız televizyonlarında yayınlanma ihtimalinin olabileceği belirtiliyor. Kesin birşey degil fakat ilerleyen zamanlarda belli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir