mBank, Orange ile Anlaşarak NFC Mobil Ödeme Sistemini Duyurdu

Polonya’da faaliyet gösteren bankalardan biri olan mBank, ülkedeki popüler GSM servislerinden biri olan Orange ile anlaşarak NFC Mobil ödeme servisini duyurdu.

mBank, NFC Mobil ödeme servisi için Orange Finance ile anlaştı. Bundan böyle yeni tanıtılan servisi mBank ve Orange Finance müşterileri kullanabilecek. Ek olarak, mBank NFC destekli kartları-çıkartmalarıda verileceği belirtildi.

Yeni servisi ilk olarak Android kullanıcıları kullanabilecek. Tabiki ilk önce kullanıcıların ellerindeki cihazların NFC’yi destekleyip-desteklemediğini öğrenmesi gerekiyor. Daha sonra mBank’ın Android uygulamasına sahipseniz ilk önce güncellemeniz gerekecek veya uygulamaya sahip olmayan kişilerin uygulamayı Google Play Market’ten indirmesi gerekecek.

Daha sonrasında PaySIM MasterCard ödeme kartınızı bankadan sipariş edip almanız gerekecek. PaySIM MasterCard kartını ücretsiz olarak alabiliyorsunuz.

mBank tarafından sunulan SIM merkezli NFC ödeme sisteminde, sahip oldugunuz sanal banka kartı Orange hattınıza tahsil edilir ve telefonunuzu bir ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.

mbank-mobile-1

 

Temassız ödeme sistemi süreci(kart ve aktivasyon) doğrudan mobil uygulama üzerinde gerçekleşir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi cihazınızın ilk olarak NFC’yi desteklemesi gerekiyor. İkinci olarak Orange ve mBank tarafından verilmiş NFC SIM kartınızın olması gerekiyor.

NFC nedir ?

NFC (Yakın Alan İletişimi) iki elektronik cihazın kolay, basit ve güvenli haberleşmesi için tasarlanmış kısa mesafe temassız teknoloji standardıdır.

NFC’yi, temassız ödeme olarak ele aldığımızda şuan için Polonya’da, Türkiye’de ve dünyanın geri kalanında gittikçe kullanımının arttığını görüyoruz. Özellikle NFC’nin mobil cihazlarla birleşimiyle birlikte daha ileri bir noktaya gittiğini ve mobil ödemenin de geleceğini tanımladığını görüyoruz.

orangefinanse-mobile-1

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir