House of Cards’ın 3.Sezon Bölümlerini Polonyalı Yönetmen Çekiyor

Amerikan dizilerin popülerliğini hepimiz biliyoruz. Ve 2015 yılından öncesine kadar birçok popüler dizi ekranlara geldi ve sonrasında bitti. Şimdilerde ise yepyeni popüler diziler bulunuyor.

Birkaç gün önce 1.sezonunu seyretmeye başladığım House of Cards adlı Washington’daki politik ayak oyunlarını konu alan ve ünlü yönetmen David Fincher ve yıldız aktör Kevin Spacey’i buluşturan kaliteli dizinin 3.sezon bölümleri yaklaşık  5 gün önce başladı.

Dizinin üçüncü sezon bölümlerini Ünlü Polonyalı yönetmen Agnieszka Holland, çekiyor. Ünlü yönetmen daha önceleri Fever (1981), The Killing, Treme, Burning Bush ve televizyon tarihinin en başarılı dizisi olarak gösterilen The Wire gibi ünlü dizilerin de yönetmenliğini yaptı. Eleştirel politik yapım tarzlarıyla önce çıkan Agnieszka Holland, House of Cards dizisinin 3. sezonunda tarzını ne kadar yansıtacak hep birlikte göreceğiz.

house-of-cards-dipses-1140x500

Holland bir internet sitesine verdiği röportajda, dizi ile ilgili tereddütlerini şöyle dile getiriyor:

Görünüşe bakılırsa, dizinin yaratıcıları sert bir duvarla karşı karşıya kalmış durumda diyor ve bunun kendi düşüncesi olduğunun altını çizerek, House of Cards’da politikanın çok soyut verildiğini söylüyor. Bir başbakan yardımcısının bir katil olduğunu düşünmek çok zor; hatta, bir başbakanın ve başbakan yardımcısının binlerce insanın ölümünden suçlu tutulması bile…

Netflix Logo

Dizinin yapımcılığını Amerika merkezli şirket olan Netflix üstleniyor ve şirket 40 ülkede faaliyet gösteriyor. Dizinin ilginç ve çarpıcı olan taraflarından biri ise dağıtım tarzının sektöre göre daha farklı olması diyebiliriz.

Kendimden ve genel çevremden gördüğüm kadarıyla yeni nesil, dizileri haftalık olarak beklemek yerine ard arda izlemeyi tercih ediyor. Netflix’de bu beklentileri karşılamak adına bir kerede tüm sezonu yayınlıyor.

House of Cards – 3.Sezon Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir