Polonyalı sanatçılar, 22.İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Sahne Alıyorlar

Bu sene 22.si düzenlenecek olan İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Fransa, Avusturya, Lüksemburg, Polonya, Slovakya ve İsviçre’den gelen caz sanatçıları İzmirli caz severlerle buluşacak, çok sayıda genç izleyici Avrupa Cazını dinlemek, anlamak, öğrenmek ve sevmek fırsatını bulacak.

İKSEV’in (İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 22. İzmir Avrupa Caz Festivali; 5 – 21 Mart 2014 tarihleri arasında caz severlerle buluşacak. Birçok Avrupa ülkesiyle beraber geçen sene olduğu gibi bu senede Polonya’dan caz sanatçıları katılacak.

iksev-2015-05

Bu seneki festivalin açılışı 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde “JazzMeets Classic’ adıyla düzenlenecek açılış konserinde, Erik Truffaz Quartet, piyano ikilisi Ufuk ve Bahar Dördüncü ile sahne alacak. Konserde, dünyaca ünlü trompetçi Erik Truffaz’ın “Taksim” adlı eserinin dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Polonya’dan gelen Varşovalı caz topluluğu Mateusz Smoczynski Quintet, 14 Mart 2015 gecesi saat 20:30’da 22. Izmir Avrupa Caz Festivali’nde sahne alacak. Konserden önce, müzisyenlere özel atölye çalışması ise saat 11:00’de, IKSEV’de gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir