Duolingo, İngilizce Öğrenenler için Harika bir Platform

Polonya’ya birçok kişi üniversite eğitiminin yanı sıra üniversitelerin yada dışarıda faaliyet gösteren İngilizce hazırlık kurslarına geliyor. Okulda yada kursta öğrendiklerinizi  unutmama adına veya öğrenilenleri pekiştirme adına Duolingo servisini kullanmak faydalı olacaktır.

2012 yılında yayın hayatına başlayan ücretsiz bir dil öğrenme platformu Duolingo, 20 milyon aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Geçen sene itibariylede siteye Türkçe dil desteği eklendi.

Oyunlaştırma yöntemini kullanarak hazırlanan oldukça güzel bir dil öğrenme platformu olan sitenin aynı zamanda IOS, Android ve Windows Phone versiyonları bulunuyor. Herkesin akıllı cihazı olduğunu düşünürsek toplu taşıma araçlarında seyahat ederken sosyal medya platformlarında vakit harcamak yerine bu platformda dil öğrenmeye veya geliştirmeye konsantre olunabilir.

Screen Shot 2015-03-12 at 02.10.36

Duolingo standart metotların dışında çok farklı metotlarla kullanıcılarına hitap ediyor. Web yada mobil uygulama üzerinden giriş yaptığınızda temel seviyeden başlayabilir yada 5 dakikalık seviye tespit sınavı ile seviyenizi ölçebilirsiniz.

Seviye tespit sınavına girdiğinizde ise genel olarak platform sizlere İngilizce veya Türkçe dilinde basit bir cümle veya kelime veriyor ve sizde onu Türkçe veya İngilizce diline çeviriyorsunuz. Bazı sorularda ise sesli olarak verilen İngilizce cümleyi yazmanızı istiyor.

Daha sonrasında ise temel derslere başladığımızda dersleri standart konu anlatımları ile değil çeşitli aktiviteler ile yapmaktadır. Kelimelerin anlamlarını öğretmek için görsellerle kelime öğrenimini destekliyor, yazılı cümleleri tercüme ediyor, duyduğunuz cümleyi öğrendiğiniz dilde yazma ya da tercüme ettiriyor, kelimeleri telaffuz edişinizi kontrol etmek için cümleleri doğru telaffuz etme aktivitesini kullanıyor. Ayrıca sorulara verilen cevaplara görede puanlama sistemi de bulunmakta.

Sizlerde zaman kaybetmeden içerisinde daha birçok özellik bulunan bu platforma üye olup yabancı dilinizi geliştirmede yada pekiştirmede yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir