Polonya’nın Komünist dönemden kalma efsane arabaları

Polonya’nın Komünist dönemden kalma efsane arabaları bulunuyor. Komünizmin Polonya’da bıraktığı endüstriyel izlerden en unutulmaz 8 araba :

Syrena Sport (1960)

100
Zbyszko Siemaszko / Forum

Bazıları için, şimdiye kadar yapılmış en güzel Polonyalı araba. Bu spor araba 1960 ne yazık ki 1957 yılında FSO mühendisleri tarafından tasarlanan bir prototip olduğunu, bu aracın stili kendi ideolojisine uygun değil gibi Syrena Sport takdir etmedi zaman komünist yetkililer, hangi gösterişli yer yok oldu arabalar. Bu nedenle, Syrena Spor üretim koymak değildi. Bu yeterli değildi sanki, bu arabayı sadece numune yetmişli yıkıldı.

Warszawa (1962)

101
Andrzej Wiernicki/Forum

1. Dünya Savaşından sonra seri üretilen ilk arabadır. Bu kıvrımlı araç Varşova 1951-1973 FSO tarafından imal edildi ve şehrin adını almıştır. Warszawa sürümleri bir dizi milletin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için yaratılmıştır. Bu araba diğerleri arasında biçimleri, bir station wagon, bir pikap, bir ambulans ve bir Draisine aldı.

Syrena (1962)

102
Tomasz Prazmowski/MSiT/Forum

1953 yılında Polonya Komünist Partisi Merkez Komitesi aşağıdaki kelimeleri içeren bir karar yarattı: “ulaşım popüler aracı iş ve eğlence sırasında zaman kazandıracak ve rasyonalizatör, şok işçiler, aktivistler, bilim adamları içindir hangi oluşturulacak olan ve “aydınların temsilcileri lider. Syrena, bir küçük iki-kapılı sedan, neden bu çözünürlük Bu araba 1983 yılına kadar üretilmiştir 1957 yılında üretime konulması.

Nysa (1969)

103
Sebastian Kocoń / Forum

Bu hafif ticari araç, diğer şeyler arasında, araba, üretilen yatak ve kasa yapmadan önce, Nysa hangi kasabasında bir fabrikada üretildi. Bu Nysa Warszawa aynı şasiyi kullanılan ve 35 yıldır üretildi. Yetmişli yıllarda, otomobilin üretiminin büyük bir kısmı gibi Batı Almanya, Çin ve İspanya gibi pazarlara ihracat için yapılmıştı.

Fiat (Polonya) 126p (1973)

104
EMANUELEPHOTO / Splash News / East News

Başka bir Polonyalı araba Anılan İtalyan firması lisansı altında üretilen. Polski Fiat 126p FSM tarafından 1973-2000 imal edilmiştir. Bu son derece popüler araba yıllardır Polonyalı yollarda karakteristik bir manzara vardı. Toplamda, bu aracın 3.3 milyon adet 2.4 milyon Polonya pazarı için vardı, üretildi. 2000 yılında, popüler Polonyalı grup Big Cyc Mały fiat, bu araç hakkında enerjik bir şarkı içeren bir albüm yayınladı.

Fiat (Polonya) 125p (1979)

105
Krzysztof Pawela / Forum

Polonyalı araba İtalyan şirketi Fiat lisansı altında üretilen. Isim 1991. değişiklik Fiat 1983 Polski Fiat 125p bu araba için lisans çekilmesi sonucu gelene kadar FSO oldu, farklı isimler altında, 1967 yılında Polski Fiat 125p üretmeye başladı ve onu imal bir devlet-ve altmışlı ikinci yarısında -sanat araç o zaman eski bir tasarım oldu Warszawa, yerine oldu.

Polonez (1978)

106
Archiwum Karlicki / East News

Bu araba için adı artık feshedilmiş gazetesi Życie Warszawy tarafından yürütülen bir okur ‘oyu seçildi. Bir milyondan fazla birimleri Polonez imalat sona erdi 2002 yılına kadar 1978 FSO tarafından üretildi. Seksenlerin başında bu arabayı coupé versiyonu ortaya çıktı ve az sayıda üretildi. Günümüzde, Polonez Coupé büyük ve çok aranılan nadir.

Tarpan (1987)

107
Wojtek Łaski / East News

Eğlenceli ve ciddi hem de bulunuyor “Bir kamyon! Kabin Eğer patates çuvallarını taşıyabilir yatakta bölüm arkasında üç kişi için yeterli oda, vardır. Pazar günleri, sadece hareketli bölümü ayarlamak ve araç temizlemek zorunda ve kamyon “kiliseye altı kişinin aile almak için hazır olacak. Bu Tarpan, bir tarım aracı, bir kez reklamı nasıl olduğunu. Bu kamyon 1972-1994 üretilmiştir.

Kaynak : Line.do

Polonya’nın Komünist dönemden kalma efsane arabaları” için 4 yorum

 1. Avatar
  bora

  Birde google translate kullanmadan yazsaydiniz hicbirsey anlasilmiyor bazi yazilarda

 2. Polonyadan
  Polonyadan

  Merhaba, yazının sonunda belirttiğimiz gibi tamamıyla alıntı bir yazıdır. Yazı gece geç saatlerde eklendiği için düzenleme yapamadık. O yüzden anlamda bütünlük olmaması bizim yaptığımız bir çeviri hatası değil.

  Sadece burada bizi eleştirebileceğiniz nokta ise herhangi bir editleme yapmadan yazıyı direkt olarak koymamız olabilir. Onun haricinde birşey olamaz.

  2.olarak çevirdiğimiz yazıların yüzde 90’ı gayet anlaşılır ve nettir. Yani Google translate kullanılan cinslerden değildir.

 3. Avatar
  CENGIZ

  ELINIZE EMEGINIZE SAGLIK ANLAMAK ISTEYEN IKI SATIRDA ANLAR MERAK VARSA. YOKSA ZOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir