T-Mobile Polonya Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı

Son yıllarda ödeme sistemleri pazarında popülerleşen sanal para birimi Bitcoin, ağını genişletmeye devam ediyor. Son iki yıl içerisinde Microsoft, Apple, Paypal, Google, Zynga  gibi büyük şirketler Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladılar. Bu zincire katılan şirketlerden biride telekominikasyon devlerinden biri olan T-Mobile oldu.

T-Mobile iki gün önce Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini duyurdu. Şirket, sanal para birimi olan Bitcoin ile ödemeleri ilk olarak Polonya’da kabul edeceğini belirtti. Bu sistem için Varşova merkezli Bitcoin işlemcisi olan inPay şirketiyle ortaklaşa çalışıyor.

T-Mobile müşterilerini teşvik etmek amacıyla da bir kampanya düzenliyor. Bitcoin ile ödeme yapacak müşterilerine ise yüzde 20 indirim yapacağını duyurdu. Şuan için  T-Mobile hattına sahip kişiler sadece dakika satın alabiliyorlar. Gelecek günlerde T-Mobile başka hizmetlerine de bu şekilde ödeme kabul edecek mi göreceğiz.

Screen Shot 2015-03-12 at 00.55.16

 

Polonya’da Bitcoin’in Geleceği

Polonya, Bitcoin meraklıları açısından gözden kaçan ülkelerden biri konumunda yer alıyor. Fakat indirilen Bitcoin cüzdan sayısına bakıldığında ilk 10 içerisinde yer alıyor.

Bunların yanında Polonya’da 100’ün üzerinde online mağaza Bitcoin’in bir ödeme sistemi olarak kabul etmiş durumda yer alıyor. Online mağazaların kabul etmesinin yanı sıra Polonya genelinde birkaç düzinede fiziksel Bitcoin mağazası yer alıyor.

coinmap.org sitesine göre Polonya’da 682 tane Bitcoin dostu yer bulunuyor. İlerleyen zamanlarda ise Bitcoin konusunda Polonya’yı Doğu Avrupa’da lider bir ülke olarak görebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir