“Go Global Go Turcja 2015” Konferansı ve 24 Mart Türkiye Ziyareti

10 Mart 2015 günü Varşova şehrinde “Go Global Go Turcja 2015” konferansı gerçekleştirildi. Konferansta Polonya Dışişleri Bakanlığı tarafından Polonyalı girişimcilere Türkiye ekonomisinin genel görünümüyle ilgili bir sunum gerçekleştirildi ve Türkiye pazarı giriş ile ilgili bilgiler verildi.

Polonya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan bu konferans, Polonyalı yatırımcıların ve girişimcilerin 24 Mart günü yapacakları Türkiye ziyaretinden hemen önce yapmaları açısından önem arzediyor. Polonya’dan ülkemize Polonya Dışişleri Bakanı Grzegorz Schetyna’nın başkanlığını yaptığı ve çeşitli bakanlıklardan yetkililerin yanı sıra 150’ye yakın işadamının katılacağı büyük bir heyet gelecek.

10 Mart 2015 günü yapılan konferansın amacı ise Türk ekonomisinin genel görünümünün Polonyalı girişimcilere ve yatırımcılara sunumu ve Türk pazarına girişin pratik yolları üzerine görüşmelerdi. Yapılan görüşmeye Türkiye’nin Polonya Büyükelçiliği, Polonya Dişişleri Bakanlığı ve iki ülkeden iş örgütlerinin temsilcileri katıldı.

24460
Resim Kaynak : Paiz

Konferans sonrası yayımlanan bildiride, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Katarzyna Kacperczyk’ın, Polonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. yıl dönümünü kutladıkları belirtildi. Kacperczyk, “Bugün, her iki ülke, global dünyada ekonomilerinin rekabet gücünü oluşturma yolunda beraber ilerlemekte.” dedi.

24 Mart 2015 günü Polonya Heyeti Türkiye’ye Geliyor

24 Mart 2015 günü yani 4 gün sonra Polonya Dışişleri Bakanı Grzegorz Schetyna’nın başkanlığını yaptığı ve çeşitli bakanlıklardan yetkililerin yanı sıra 150’ye yakın işadamının katılacağı büyük bir heyet geliyor.

Polonya’dan gelecek yatırımcı heyeti İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlencek iş forumlarına katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir