Yurtdışında Eğitim Almak İsteyenlere Önemli bir Uyarı!!!

ÖnemliDuyuru

Bilinen gerçek şu ki, yurtdışı eğitimi lüks olmaktan çoktan çıktı . Dünyanın değişik ülkelerinde her bütçeye uygun bir üniversitede herhangi bir bölüm okumak mümkün. Gelişen iletişim teknolojileriyle birlikte aileler çocuklarını artık gönül rahatlığıyla yurtdışına gönderiyor.

Konumuza gelecek olursak! Özellikle yılın bu aylarında yurtdışında eğitim almak isteyen genç arkadaşlarımız danışmanlık firmalarıyla iletişim halinde. Yurtdışında eğitim kervanına katılmak isteyen arkadaşlarımıza tatlı bir uyarı yazısı paylaşmakta fayda gördük. Bize gelen mailler doğrultusunda birçok arkadaşımız bunları bilmeden eğitim danışmanlık firmalarıyla sözleşme imzalıyor. Lütfen bilinçli şekilde hayatınıza yön veriniz.

1- Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından geçtiğimiz günlerde milli gazetede bir bildiri yayınlandı. Önümüzdeki eğitim yılı (2015-2016) itibariyle yürürlüğe girecek olan bu bildiriyi tüm arkadaşlarımızın dikkatli bir şekilde aşağıdaki linke tıklayarak okumalarını şiddetle tavsiye ediyoruz;

YÖK’den yeni ön koşullar! Tıklayınız…

2- Dünya üzerinde her özel üniversitenin kendi kayıt kurallarının yanında birde bulunduğu ülkenin uygulattığı kayıt kuralları vardır. Özellikle günümüzde bu kuralların başını uluslararası areneda geçerliliği olan dil belgeleri çekmekte ( Toic, Toefl, IELTS vb. ) Özel üniversiteler eğitim kalitelerinin artmasını bu belgelerle olacağını düşünmekte ve öğrencilerinden belgelerden birini istemekte. Polonya için konuşacak olursak bu kural gitmeyi düşündüğünüz üniversitede de karşınıza kesin çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir