Varşova, UEFA Final maçına hazır!! Geri sayım başladı!!

Warsaw_National_Stadium_before_Germany_-_Italy_(6)UEFA Avrupa Lig Şampiyonu, bu akşam saat 20:45’te (Polonya saatiyle) Varşova’daki Ulusal Stadyum’da oynanacak karşılaşmayla sahibini bulacak. Sevilla-Dnipro Dnipropetrovsk arasında oynanacak final karşılaşmasını İngiliz hakem Martin Atkinson yönetecek. Atkinson’ın yardımcılıklarını aynı ülkeden Michael Mullarkey ve Stephen Child yapacak. Maçın 4. hakemi ise Çek Cumhuriyeti’nden Pavel Kralovec.

Ukrayna ekibi Dnipro’da eksiklikler göze çarpıyor. Zorlu final maçı öncesi 3 oyuncunun sakatlığının bulunması teknik ekibi sıkıntıya sokuyor. İspanya temsilcisi Sevilla’nın ise tek eksik dışında tam kadroyla maça hazır durumda.

Bu final maçının geçmiş senelerdeki final maçlarına göre daha fazla önemi bulunuyor. Çünkü UEFA’nın aldığı yeni talimatlar gereği finali kazanan ekip gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne direkt grup aşamasından katılma hakkı kazanacak ve yaklaşık 20-25 milyon Euro’yu kasasına koymuş olacak.

Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur

İki takımın Taraftarları Varşova’da!! Napoli taraftarlarının fazlalığı dikkat çekiyor!!

Beklenildiği gibi taraftarlar takımlarını desteklemek için başkent Varşova’ya geldiler. İki takım taraftarlarını yanı sıra Napoli taraftarlarının fazlalığı dikkat çekiyor. Hatta Ukrayna ekibinin taraftarlarına oranla daha fazlalar.

Final maçına kendi takımlarının katılacağını düşünen Napoli taraftarları önceden bilet satın almışlar. Napoli’nin finale çıkamamısından dolayı büyük hüzünün yanı sıra daha önceden aldıkları biletlerde ellerinde patladı.

Şuan için Varşova merkezde bulunan Napoli taraftarları ellerinde patlayan biletleri kara borsada satma peşindeler. Öğrendiğimiz kadarıyla kara borsadaki bilet fiyatları 200 Euro’dan başlıyor.

Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur
Fotograf: Emre Çamur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir