Türkiye’ye açılan 5 Polonyalı Startup!!!

Tüm dünyada olduğu gibi Polonya’da da Girişim Ekosistemi gelişiyor. Özellikle Polonya’nın birkaç şehrini ülke ve Avrupa içerisinde girişimciliğin merkezi konumuna getirmek için büyük çaba sarf ediliyor.

Bu bağlamda Polonya’da da kendini Avrupa ve dünyaya kanıtlamış girişimler bulunuyor. Bu kapsamda Polonya’da kurulmuş, Türkiye’de faaliyet gösteren veya Türkçe dil desteğine sahip girişimlere bakacağız.

1. BrainlyBrainly_logo

2009 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Brainly, 2012 yılı itibariyle Türkiye’ye Eodev.com markasıyla giriş yaptı. Daha çok öğrencileri hedefleyen sosyal ağda kullanıcılar yapamadıkları ödevleri yada bilemedikleri soruları paylaşıp birbirlerine yardımcı oluyor. Şuan için 12 farklı ülkede faaliyetlerine devam ediyorlar.

2. Positionlypositionly-logo1

2012 yılının Mart ayında Polonya’nın Varşova kentinde kurulan Positionly, SEO yönetimi alanında hizmet veriyor. Kuruluşundan 1.5 sene sonra Türkçe dil desteği eklediler. Toplamda ise 6 dil desteğine sahipler. Daha önce Polonyadan.com sitesi için denemiştik ve Türkçe dil desteğinin iyi oldugunu söyleyebilirim.

3. Audioteka

logo-audioteka-fb2008 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Polonya’nın lider Sesli Kitap platformu Audioteka.pl, 2015 yılında (tarih belli değil) Ankara’da bir ofis açarak faaliyetlerine başladı.

4. Mailgrupowy

fff

2013 yılında Polonya’nın Krakow şehrinde açılan Mailgrupowy.pl, 2014 yılının ilk çeyreğinde Mail-Grubu.com adı altında Türk kullanıcılarına kapıları açmıştı.

5. International Coupons

International+Coupons+logo

2010 yılında Krakow şehrinde faaliyetlerine başlayan Internationalcoupons, 2013 yılında  indirimkodlarim.com ismiyle Türkiye pazarına giriş yaptılar. Şuan için 12 ülkede faaliyet gösteriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir