Uber’in Polonya’daki üçüncü durağı Gdansk şehri oldu

blog

Uber, nerdeyse bir yıldır Polonya’da faaliyetlerini sürdürüyor. Geçen yıl Ağustos ayında diğer ülkelerde olduğu gibi taksi sürücüleri değilde sisteme kayıtlı sürücülerle Varşova’da da hizmet vermeye başlamıştı.

Geçen yıl hizmete başladığında Varşova’nın her yerinde yaygın değildi. Sadece şehir merkezi ve ona yakın yerlerde yaygındı ve kısa bir zamanda geliyordu. Fakat diğer yerlerde bekleme süresi uzun olabiliyordu. Geçen seneden bu yana gelişme kaydederek bekleme süresini epey azalttılar.

Polonya’daki hizmet ağını büyütme adımını ilk olarak Nisan 2015’de attılar ve ikinci olarak Krakow şehrinde hizmete başladılar. Mayıs ayındaki yazımızda iki hafta içinde Gdansk şehrinde hizmete başlayabileceğini belirtmiştik. Fakat öngörülen tarihe nazaran gecikme yaşandı ve iki gün önce Gdansk şehrinde resmi olarak hizmete başladı.

Uber’in Polonya’daki üçüncü durağı Gdansk!!

Uber, üçüncü şehir olarak Gdansk’ta UberPop adı altında hizmet vermeye başladı. Gdansk ile birlikte Sopot ve Gdynia’da da yaşayan kişilerde bu hizmetten yararlanabilecekler.

Seyahat ücretlendirmelerine göz atmak istediğimizde resmi olarak bir fiyat listesi belirtilmemiş. Fakat ücretlendirmenin Varşova ile aynı olması bekleniyor. Varşova’da UberPOP servisinin açılışı 5 ZL olarak belirlenmişti. Kilometrede 1,40 ZL yazarken beklemede dakikada 0,25 Zl ücretlendirmesi vardı. Minimum seyahat ücreti 5 ZL olarak ücretlendirilmişti ve  iptal ücretide 15 ZL olarak belirlenmişti.

Uber, Polonya’da hizmet verdiği şehir sayısını böylece üçe çıkartmış oldu. Daha 1 yılı bile doldurmamışken Polonya’da 3 şehirde kullanılmaya başlandı. Şirketin birkaç şehirde daha hizmet vermeye başlayabileceği düşünücesindeyim. Büyük ihtimal gelecekte dördüncü şehir olarak Wroclaw’ı seçeceklerdir diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir