Polonya’nın yerli taksi çağırma Girişimi: iTaxi

2014 yılında Polonya pazarına giriş yapan Uber, bir yılını doldurmadan açıldığı şehir sayısını üçe çıkardı. Fakat Uber’in bu pazarda ciddi yerli rakipleri bulunuyor. Bunlardan biri ve belkide en önemlisi 2012 yılında Varşova’da kurulan özel taksi çağırma hizmeti iTaxi.

2012 yılında Varşova’da Stefan Batory tarafından başlatılan özel taksi çağırma hizmeti iTaxi, kuruluşundan bu yana önemli mesafeler kaydetti. Girişim Varşova kentinde başlatılmasına karşın şuan için ana ofisi Białystok şehrinde yer alıyor. Bunun haricinde Varşova, Poznan ve Krakow şehirlerinde de diğer ofisleri bulunuyor.

Girişim, iki sene içerisinde Polonya’da toplamda 4 ofis açarken bunların haricinde Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź ve Wrocław olmak üzere toplamda 9’u büyük olmak üzere 100 şehirde hizmet veriyor. Polonya genelinde iTaxi, bünyesinde  toplamda 10 binin üzerinde kayıtlı sürücü bulunduruyor.

Diğer rakiplerine oranla taksi çağırma hizmetinde yeni özellikler eklenmiş. Genel olarak taksi uygulamalarında mobil cihazlar hariç herhangi bir yerden çağırmanız mümkün değil. Akıllı cihaz yada mobil uygulamaları kullanmayacak kullanıcılarda düşünülerek, isteyen kişiler hem web üzerinden hem de telefon ile arayarak taksi çağırabiliyorlar. Bu yönü itibariyle diğer girişimlere oranla daha fazla kişiye ulaşması içten bile değil.11696352_919834864721845_1138050863265033633_o

Şirketin iki yıl içinde yükselmesindeki sebepler sadece bunlar ile sınırlı değil. iTaxi, orta ve büyük ölçekli şirketler ile anlaşarak etki alanını genişletmiş. Bunlar arasında  Colliers International, Play, Dentsu Aegis Network gibi şirketler yer alıyor. Diğer bir artı yönü ise iTaxi’nin ülke içerisinde bazı oteller ile anlaşmaya varmış olması.

iTaxi’nin  iOSAndroid, Windows Phone uygulamaları ve web sürümü bulunuyor. Üyelik işlemlerinin ardından mobil uygulama üzerinden size en yakın taksici haberdar oluyor ve taksinin ortalama olarak size varış süresi hesaplanarak telefon ekranınıza yansıyor.

iTaxi Premium Hizmetini Başlattı

11698783_913933138645351_1272422376467209088_o

Yakın bir zamanda iTaxi, yeni premium servisini başlattı. Bu servisin diğer servislerinden farkı ise arabaların daha lüks olması ve araç olarakta BMW tercih edilmesi. Bu hizmeti alan kişilerde BMW ile seyahat edecekler ve seyahat süresince önlerinde yer alan tabletten ücretsiz olarakta yararlanabilecekler. Ve yolculara bunların yanında su ikram ediliyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir