Erasmusinn – Erasmus öğrencilerini direkt ev sahipleriyle buluşturan platform

Erasmusinn, erasmus öğrencilerine daha güvenilir hem de daha ucuz ev bulmalarına sağlamaya yönelik bir platform olarak hayata geçirilmiş.

Erasmusinn’i Airbnb platformunun öğrencilere yönelik olarak çıkarılmış bir şeklidir diye tanımlayabiliriz.  Amaç erasmus öğrencilerini direkt olarak ev sahipleriyle buluşturmak olarak belirtiliyor. Öğrenciler okulları başlamadan aylar öncesinde kalacakları yeri bulabilirler ve böylece tatilin tadına varabilirler. ErasmusInn çeşitli kaynaklardan aldığı kara listeler sayesinde sadece güvenilir ev sahiplerinin ilan vermelerine olanak veriyor.

Platformun öğrenciler için artılarına baktığımızda; benzeri platformlarda olduğu gibi burada da öğrenciler kendi profillerini kişileştirebiliyor ve diğer kullanıcıların profillerine göz atabiliyor. Bunun yanında benzer kişiler ile eşleşme imkanıda bulunuyor. Kayıt olurken ise sadece facebook profiliniz üzerinden kayıt olunuyor ve kullanıcılar kimliklerini doğrulatıyorlar. Öğrenciler kolaylıkla ilgilendikleri evin sahibine mesaj yollayabilir ve istedilerini sorabiliyorlar.

Screen Shot 2015-08-12 at 09.50.03

Platformun ev sahipleri için artılarına baktığımızda; ev sahipleri öğrencilerin uymak zorunda oldukları kuralları belirleyebiliyor. Güvenli online ödeme sistemi ile kirayı öğrenciden her ayın 20’sinde ErasmusInn alıyor. Ev sahipleri de yine platform üzerinden kirayı her ayın 1’inde temin ediyor. Ev sahipleri bunların yanında depozito isteyebiliyorlar. ErasmusInn depozito bedelini öğrenci evden ayrılana kadar sizler için tutuyor. Eğer bir hazar meydana geldiyse ve öğrenci de itiraz etmiyorsa platform bu hasar bedelini ev sahibine veriyor.

Öğrenciler ErasmusInn web sitesi üzerinden güvenli bir şekilde ödemelerini yapabiliyorlar. Ayrıca kira parasını ev sahibine, ErasmusInn ancak öğrenci eve giriş yaptıktan 48 saat sonra veriyor.

Ev sahibi ile öğrenci arasında herhangi bir problem çıkması halinde müşteri hizmetleri 7/24 sizlerin sorularını hem email üzerinden hem de telefon üzerinden yanıtlıyorlar. Ayrıca çözümsüz durumlar halinde öğrenciye alternatif konaklama hizmeti de site sahipleri bulacaklarını belirtiyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir