PayPal One Touch Polonya dahil 13 ülkede kullanıma açıldı

Paypal One Touch

PayPal geçen hafta itibariyle kullanıcıların ödemelerini daha hızlı bir şekilde yapmalarına imkan sağlayan One Touch platformunu Avustralya’nın da dahil olduğu 13 Avrupa ülkesinde kullanıma açtı.

Kullanıcılar PayPal bilgileri ile sisteme bir kez giriş yaptıktan One Touch entagrasyonunu tamamlamış mağazalarda, tek bir tuş ile satın alım yapabiliyor. Bu özellikle birlikte PayPal, kullanıcıları aynı yada farklı mağazalarda alışveriş yaparken tekrar-tekrar giriş yapmasına gerek bırakmıyor. Bu sayede ödeme süreçlerini daha kolay bir hale getirmeyi planlıyorlar. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar PayPal hesabına girerek aktif edebiliyor.

Eylül 2014’te Paypal, mobil uygulamalarda tek dokunuşla ödeme sistemi One Touch platformunu başlatmıştı. Bu yılın başlarında ise ABD’li tüketiciler için One Touch özelliğini web sitelerinde de kullanılabilmeyi başlatmıştı. İkinci olarak One Touch Platformu, Kanadalı kullanıcılar için kullanıma açıldı. Bundan kısa bir süre sonra da UK’da başlatıldı.

Geçen hafta itibariyle Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, Polonya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Türkiye’nin yer aldığı 13 yeni pazarda kullanıcılara açıldı. Böylelikle aktif ülke sayısını 16’ya çıkarmış oldu.

PayPal’ın yaptığı açıklama göre One Touch şu anda IR 500 (Internetin en büyük 500 perakendecisi) listesinde yer alan şirketlerin yüzde 50’si tarafından kullanılıyor. Buna ek olarakta dünya genelindeki yüzbinlerce e-ticaret sitesi de One Touch’ı kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir