Google Campus Warsaw’ı yönetecek kişi açıklandı

google-campus-warsaw-logo

Londra ve Tel Aviv’den sonra dünyada üçüncü olarak Varşova’da açılacak olan Google Campus’ü yönetecek olan kişi açıklandı. Google Campus Warsaw‘yı yönetme görevi Rafał Plutecki’ye verildi.

Bu yıl açılması beklenen Google Campus içerisinde genç işletmeciler yani girişimcilerin amacı burada girişimlerinin gelişimi için iş bağlantıları kurmak, eğitim almak, bilgi edinmek ve rehberlerden know-how elde etmek olacaktır. Bunlarla birlikte Google Campus Warsaw, daha önce Londra ve Tel-Aviv’de açılan merkezler gibi benzer işlevlere sahip olacaktır.

Önümüzdeki 4 ay içerisinde açılması beklenen merkezi yönetecek olan kişi belirlendi. Campus Warsaw’yı yönetme görevi Google tarafından Rafał Plutecki’ye verildi. Plutecki, Polonya’nın yanı sıra Batı ve Doğu Avrupa’daki çalışmaları da yönetecek.

Rafał Plutecki 1994 yılından bu yana yeni teknolojiler ve internet ile epey ilgili pek çok başarısı bulunuyor. Kariyerine baktığımızda:

  • İlk Polonyalı internet şirketlerinden biri olan Internet Technologies adlı şirketin kurucusu ve CEO’su
  • Innofund adlı VC şirketinin yönetici ortağı
  • Group Intercom’a ait kariyer sitesi olan InfoPraca’nın Bölge Müdürü
  • Bunların yanında birçok şirket için iş danışmanlığıda yapmaktadır

Google Campus,Wisła nehrinin diğer tarafındaki Praga’da yer alan 19. yüzyıldan kalma Votka fabrikası olan Centrum Praskie Koneser’de açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir