Polonya’daki ilk Startup Weekend Space, Gdansk’ta düzenlenecek

Medya partnerleri arasında yer aldığımız Avrupa’daki ikinci SWS etkinliği, 2 – 4 Ekim 2015 tarihleri arasında Polonya’nın Gdansk şehrinde yer alan Gdansk Science and Technology Park’da yapılacak.

Bu yıl Nisan ayında Avrupa’da ilk defa Startup Weekend Space organize (SWS) edildi. Etkinlik Alman Uzay Endüstrisinin Bremen’de yer alan merkezinde gerçekleştirildi. Yapılan etkinliğe 20’nin üzerinde Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD, Hindistan ve Mısır gibi ülkelerden de katılımcılar katıldı. Polonya’dan ise 3 katılımcı ve 2 mentor etkinlikte yer aldı.

Startup Weekend Konsepti nedir?

Konsept gerçekten basit bir şekilde tasarlanmış. Programcılar, tasarımcılar, pazarlama uzmanları, girişimciler bir iş fikri üzerinde birlikte çalışmak için belirlenen bir hafta sonunda buluşuyorlar. Gerçekleşecek etkinlikte ise odaklanma noktası uzay endüstrisi olacak. Katılımcılar bu konsepte ayrıca iş, teknoloji ve yasa ile ilgili olarakta sunumlara ve atölyelere katılabiliyor.

SWS etkinliğinde ilk gün tüm fikirler girişimciler tarafından açıklanır. Daha sonrasında en ilginç olan 10 fikir oy birliğiyle belirlenir. Belirlenen 10 fikir daha olgun bir hala gelene kadar 2 gün boyunca belirlenen takımlar tarafından geliştirilir. Takımların yanlarında onlara yardımcı olmak ve problemlerini halletmelerinde kolaylık sağlama adına mentorlar bulunur.

SWS’in son gününde yani finalde geliştirilen fikirler uzmanların önüne sunulur. Kazanan takımlar uzmanlar tarafından seçilir.

dn (3)

Startup Weekend Space Gdansk’a neden katılmalısınız?

Avrupa’daki ilk SWS Bremen’de düzenlendi. O zaman yapılan etkinlikte belirlenen birkaç fikrin oluşturulması tamamlandı. En az iki takımın potansiyel yatırımcılar ile konuşmaya başladığı bilinmektedir. Böylece Bremen’de başlatılan fikirleri önümüzdeki aylarda muhtemel olarak SWS katılımcılarının yönettiği şirketleri içerisinde büyüyecektir. 60 saat yoğun bir şekilde geçecek olan ikinci SWS etkinliğinde katılımcıları sponsorlar tarafından sağlanan cazip teklifler bekliyor.

Startup Weekend Space Gdansk co-organiser’i Maciej Mickiewicz; biz girişimcileri uluslararası tanıtım kapsamında, hızla gelişen teknolojik sektörlerden birine katılmaları için teşvik ediyoruz diye belirtiyor. Mickiewicz, şuan için Polonya’da hiçbir organizasyonun ortaklarının kendileri kadar fazla değer sağlamadığı noktasında temin ettiğini de belirtiyor.

SWS’a ilk kayıt olacak 20 kişiye en düşük fiyat üzerinden biletler satışa sunulacak. Bunların yanında değerli dersler, deneyimli danışmanlar, iyi ödüller ve en önemlisi de iyi bir çevre oluşturma adına katılabilirsiniz.

Medya partnerleri arasında yer aldığımız Avrupa’daki ikinci SWS etkinliği, 2 – 4 Ekim 2015 tarihleri arasında Polonya’nın Gdansk şehrinde yer alan Gdansk Science and Technology Park’da yapılacak. Etkinliğe kayıt olmak için SWS Gdansk’ın web sitesine gidebilirsiniz. Bunun yanında Twitter ve Facebook üzerindeki toplulukları takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir