Samsung, Avrupa’daki genel merkezini İngiltere’den Polonya’ya taşıyor!!

Güney Kore merkezli şirket Samsung, 2014 yılında Avrupa’daki düşen satışlar dolayısıyla yeni yapılandırmaya gitme kararı aldı. Şirketin Avrupa’daki genel merkezi uzun bir süredir Londra olmuştur. Hatta öyleki amiral gemisi olan Galaxy serisinin bir kısmının tanıtımını burada yapmıştır. Şuan için resmi olarak açıklanmasada kaynaklar  bu yıl  bitmeden taşınma işlemlerinin gerçekleşebileceğini belirtiyorlar.

Samsung-web

Her nekadar şirket yetkilileri Avrupa’daki genel merkezin Londra’dan Polonya’ya taşınacağını onaylamasa da birden fazla kaynak tarafından bu taşınma işleminin onaylanmış durumda olduğu belirtiliyor. Özellikle bu taşınma işleminde 2014 yılında düşen satış oranlarının etkili olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Batı Avrupa’daki akıllı cihaz pazarının doyma noktasına geldiği fakat Orta ve Doğu Avrupa’da pazarın halen hareketli olduğu ve buraların daha fazla satış hacmine sahip olduğu belirtiliyor.

Bunların yanında Eylül ayında yayınlanan üçüncü çeyrek raporunun ardından işlerin yolunda gitmemesi sebebiyle büyük bir işten çıkarmaya hazırlanıyordu. Şirketin yapacağı bu işten çıkarmanın diğer ülkelerden ziyade daha çok genel merkezinde çalışanları kapsayacağı belirtiliyor. Şirketin Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong, bu yılın Mayıs ayında Polonya’daki ofislerine bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretinde taşınma işlemleri açısından belirtilen sebeplerden biri olarak gösteriliyor.

Güney Koreli şirket Samsung, 1996 yılında Polonya pazarına girdi. Şuan için ülkede başarılı bir durumda yer almarıyla birlikte şirketin Varşova’da bir AR-GE merkezi bulunuyor. Ülke genelinde ise toplamda 2500’ün üzerinde kişiyi istihdam ediyor. Taşınma işlemi kesinleştikten sonra Polonya’da daha fazla kişiyi istihdam etmeleri içten bile değil.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir