Uber, Polonya’ya 38 milyon PLN yatırım yapacağını açıkladı

Polonya pazarına gireli daha bir yıl olan San Francisco merkezli şirket Uber, Krakow şehrinde hizmet merkezi açacağını dün yaptığı basın toplantısıyla duyurdu. Çalışmalara ise şimdiden başladıklarını belirtiyorlar. Krakow’da açılacak olan yerin İrlanda’dan sonra Avrupa’daki ikinci ofis olma özelliği taşıyor. Ayrıca global tarafta bu tarz yedinci merkez olma özelliğide bulunuyor.

Dünya üzerinde 67 ülke 361 şehirde hizmet veren popüler taksi ve özel araç çağırma servisi Uber, 2014 yılının Ağustos ayından itibaren Polonya’nın sadece Varşova kentinde UberPOP adı altında hizmet vermeye başlamıştı. Polonya pazarına girişinin ardından bir yılını dolduran şirket şuan için Polonya’da 5 büyük şehirde hizmet veriyor. Ek bilgi olarak Varşova şehri Uber açısından Avrupa içerisinde en hızlı büyüyen şehir olmuştur.

IMG_20151209_105133

Uber Poland dün yaptığı basın toplantısında Polonya’ya iki yıl içerisinde 38 Milyon PLN yatırım yapacağını açıkladı. Şirket Krakow şehrine COE (Center of Excellence) yeri açacak. Burada kurulacak merkez öncelikle olarak müşteri hizmetlerine ve toplum  yönetimine odaklanacak. Açılacak merkezin Polonya, Afrika ve EMEA‘da bulunan 4 büyük pazara da hizmet vermesi bekleniyor.

Gelecek yıl sonuna kadar toplamda 38 Milyon PLN yatırım yapacak şirket, iki yıl içerisinde toplamda 147 kişi almayı planlıyor. Uber’in iş ilanlarına baktığımda şimdiden işe alımlara başladığını gördüm. Bunun yanında şirket uberkrakow.com adında yeni bir web sitesi oluşturdu. Ayrıca Ocak 2016 itibariyle tesisi kurma adına ilk adımların atılacağı belirtiliyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir