Carrefour, Polonya’da eCarrefour ile Online Satışlara başladı

Yılbaşına sayılı günler kala Fransa merkezli ünlü hipermarket ağı olan Carrefour, Polonya’da eCarrefour adıyla online satışlara başladığını duyurdu. Şuan için genel olarak elektronik eşyalar satan site, gelecek zaman içerisinde gıda üzerine de satışlar yapmayı hedefliyor.

Carrefour’un şimdilik daha çok elektronik eşyalar sattığı eCarrefour.pl‘nin yerel pazarda ciddi rakipleri bulunuyor. Bunlar arasında MediaMarkt, Komputronika, Redcoon, Euro ve X-Com  gibi bilinen ciddi rakipleri bulunuyor. Fakat anladığım kadarıyla Carrefour, ülke genelinde kendine ait süpermarketleri bulunduğundan bunu rakipleri karşısında avantaja çevirmek istiyor.

Screen Shot 2015-12-22 at 20.39.47

Diğer bir önemli hususta, eğer gelecekte şuanki online sitesi  olan eCarrefour.pl’yi gıda sektörü ile ilişkilendirmeyi başarabilirse rakiplerinin çok daha fazla önüne geçebilir. Hatta gıda ile birlikte kozmetik ürünlerini de online olarak satışa sunabileceklerini hatta sunacaklarını düşünüyorum. Ancak bu sayede rakiplerinden bir veya birkaç adım öne geçebilir ve popüler olabilirler.

Şirket, kurye şirketi olarak DPD ile anlaştığını belirtiyor. Ve yapılan alışverişlerden sonra müşterilere iki gün içerisinde teslimat yapılacağını belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir