130 Euro’ya Polonya Uçak Bileti

Polonya’ya gitmek üzere olan tüm okuyucularımız merak ediyor şimdi, bilet konusunu. Nereden bilet alırız, nasıl alırız, en uygun nerede buluruz?

SkyScanner gibi onlarca platform var, tarih tarih karşılaştırma yapabileceğiniz. Bizler de sizler için birkaç tarih deneyerek araştırdık ve sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıda örnek verdiğimiz tüm biletler gidiş-dönüş dahildir. En son asağıdaki notu da okumalısınız.

klm

Şubat ayında gelip, Haziran’da dönecekler için…
KLM yani Hollanda Havayolları ile Amsterdam aktarmalı olarak Varşova’ya 458 TL’ye (yaklaşık 144 Euro) uçabilirsiniz.

2 Şubat – 1 Haziran biletleri…
KLM yani Hollanda Havayolları ile Amsterdam aktarmalı olarak Varşova’ya 432 TL’ye (yaklaşık 136 Euro) uçabilirsiniz.

1 Mayıs – 30 Mayıs biletleri…
Ukrayna Havayolları ile Kiev aktarmalı olarak Varşova’ya 459 TL’ye (yaklaşık 145 Euro) uçabilirsiniz. Mayıs ayları Polonya’da havalar gayet ısınmaya başladığı için, turistik amaçlı gelecek takipçilerimiz için gayet uygun bir fırsat…

DSC_0381

1 Haziran – 1 Temmuz biletleri…
Ukrayna Havayolları ile Kiev aktarmalı olarak Varşova’ya 459 TL’ye (yaklaşık 145 Euro) uçabilirsiniz. Mayıs ile aynı fiyat yani. Yaz tatilinde gezmek için güzel bir fırsat.

Yunanistan aktarması da bir aternatif…
Daha yeni yeni başlayan Atina-Varşova seferleri sayesinde, İstanbul’dan Varşova’ya Atina aktarması ile uçabilirsiniz. Bazı tarihlerde 125-130 Euro’ya kadar düşebiliyor, Yunanistan aktarmalı biletler.

Ya direkt uçuşlar? Aktarma olmadan gitsek?
Fiyatlar biraz fark ediyor tabi ki. Polonya Havayolları (LOT AIRLINES) ve Türk Hava Yolları (THY) ile aktarmasız uçabiliyoruz sadece. Ne yazık ki, birçok Avrupa ülkesine daha fazla şirket uçuş yaparken, Polonya’ya İstanbul’dan sadece 2 şirket sefer yapıyor. Bilet fiyatları ise 750 TL ile 1500 TL arası değişiyor, tarih ve sezona göre.

LOT-polish-airlines-boeing-787-8-v2-fsx1

THY genelde daha pahalıdır…
Bu Bir gerçek ki, aynı gün uçuşlar yapılsa da, Polonya Havayolları (LOT) genelde (büyük çoğunlukla) THY’den daha uygun fiyatlara bilet satıyor. İki sefer de 2 saat ya da 2 saat 15 dakikada tamamlıyor uçuşu, aktarmasız şekilde.

NOT: Biletleri 1 Ocak 2015’te Skyscanner.Com’da kontrol ederek paylaşıyoruz sizlerle. Lütfen tekrar kontrol ediniz. Çünkü bilet fiyatları çok hızlı değişkenlik gösterebiliyor. Biletleri biraz erken almaya çalışınız. Lakin oldukça uygun fiyatlara Polonya’ya uçabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir