PKN Orlen, Tesla araçları için Polonya’daki ilk Supercharger istasyonlarını kuruyor

Kaliforniya merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın Polonya’daki ilk Supercharger istasyonları, Polonya merkezli PKN Orlen‘a ait petrol istasyonlarına monte edilmeye başlandı. İlk istasyonların bu ayın sonuna doğru Katowice‘de  ve Wroclaw yakınlarındaki Kostomłoty‘e kuruluyor.

227608_1575911105997644_982600616728600165_n
Kaynak: MojaTesla Facebook Sayfası

Polonya merkezli petrol şirketi PKN Orlen, geçen yıl Temmuz ayı itibariyle Tesla ile beraber çalışacağını duyurmuştu. Şirket yaptığı açıklamada ilk elektrikli araçlar için olan şarj istasyonunu Almanya’ya kuracağını belirtmişti. Bu duyurunun daha sonralarında şirket aynı planların Polonya ve Çek Cumhuriyeti içinde olduğunu dile getirmişti.

Ve şirket bu yöndeki ilk planlarını Polonya’da hayata geçirecek adımları atmaya başladı. Moja Tesla adlı Facebook hesabından yapılan paylaşımda Wroclaw yakınlarında bulunan Kostomłoty şehrindeki Orlen petrol istasyonuna Tesla araçları için şarj istasyonlarının monte edildiğini duyurdu.

eu_supercharger_2015_082614
Kaynak: AntyWeb

Her ne kadar şarj istasyonları monte edilmeye başlamış ve ay sonuna doğru hazır olsa dahi şirket tarafından tam olarak ne zaman kullanılacağı resmi olarak belirtilmedi.

Bunların dışında AntyWeb.pl tarafından yayınlanan yazıda, Tesla’nın kendi web sitesinde daha önce yayınlanan haritada Polonya’da iki tane istasyon gözüküyor. Haritaya bakıldığında daha çok Lodz ve Poznan’da diyebiliriz. Fakat Tesla’nın şuanki sitesine baktığımızda Polonya’da herhangi birşey gözükmüyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir