Büyükelçilik Duyurusu: Yabancı Düşmanlığı İçeren Saldırılar Hakkında!

Yabancı Düşmanlığı İçeren Saldırılar , 09.02.2016

Son dönemde Polonya’da yaşayan vatandaşlarımıza yönelik olarak yabancı düşmanlığı içerikli çeşitli saldırılar gerçekleştiği şeklinde Büyükelçiliğimize haberler intikal etmeye devam etmektedir.
Böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedilikle polise giderek veya 997 ya da 112 numaralı telefonları arayarak olayı kayda geçirmeleri gerekmektedir. Yapılacak başvurularda, polis birimlerinin konuyu takip edebilmelerine imkan sağlayabilmek üzere saldırıda bulunanların fotoğrafları veya araç plakalarının polise verilmesinde büyük fayda bulunduğu gözlenmektedir. 

Öte yandan, vatandaşlarımızın polisi bilgilendirdikten sonra Büyükelçiliğimizin yanısıra Polonya İçişleri ve İdare Bakanlığı bünyesinde oluşturulmuş olan İnsan Hakları Koruma Ekibi’ne başvuruda bulunmaları da mümkündür. 

Anılan birim, polise intikal ettirilmiş olayların takibini yaparak başvuru sahibine bilgi vermektedir. İnsan Hakları Koruma Ekibi’ne (eposta adresi: zpc@mswia.gov.pl) ilişkin ayrıntılı bilgilere şu adresten ulaşılması mümkündür:
https://www.mswia.gov.pl/en/document/ways-of-acquiring-poli/865,Human-Rights-Protection-Team.html

Vatandaşlarımızın bu tür olayları Büyükelçiliğimize 22 854 61 17 numaralı telefon numarası ve embassy.warsaw@mfa.gov.tr eposta adresi üzerinden bildirmeye devam etmeleri uygun olacaktır.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir