Polonya merkezli Pazarlama otomasyonu SALESmanago, 6 milyon dolar yatırım aldı

Polonya merkezli pazarlama otomasyonu SALESMango, 6 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım aldı.  Yatırım ise Avusturya merkezli girişim sermayesi fonu olan 3TS Capital Partners tarafından yapıldı. Yapılan yatırımın SALESmanago tarafından Avrupa’daki büyüme stratejisinde kullanılacağı belirtiliyor.

2011 yılında Polonya’nın Krakow kentinde Greg Blazewicz ve Konrad Pawlus tarafından kurulan SALESmanago, her ölçekteki e-ticaret, B2B ve B2C şirketleri için kurulmuş bir pazarlama otomasyon platformudur. Platform sayesinde şirketlerin sahip oldukları müşterilerin etkileşim ve dönüşüm oranlarını arttırılması amaçlanıyor. Bu ürünün dışında şirketin ikinci ürünü de APPmanago‘dur ve bu üründe mobil tarafta pazarlama otomasyon platformu olarak müşterilere sunuluyor.

Screen-Shot-2016-02-25-at-08.23.56

2011 yılından bu yana faaliyette olan SALESmanago‘nun 400’ün üzerinde iş ortağı, 40 ülkede 5000’den fazla müşterisi bulunuyor ve bu müşterilen çoğu e-ticaret ve B2C şirketlerinden oluşuyor. Ana merkezi Krakow’da olan şirketin New York, Londra,Varşova, Bangalore ve Bükreş’teki ofisleriyle birlikte toplamda 150 kişiye istihdam sağlıyor.

Avusturya merkezli girişim sermayesi fonu olan 3TS Capital Partners‘den 6 milyon dolar yatırım alan SALESmanago, bu yatırımla birlikte Avrupa tarafındaki büyümesini hızlandırmayı amaçlıyor. Şirketin Kurucusu ve CEO’su Greg Blazewicz, 3TS’nin yatırımcı olarak yanlarında olmasından dolayı çok heyacanlı olduklarını, yatırımla birlikte uluslararası büyümelerini sürdüreceklerini ve müşterileri için platformlarını daha fazla geliştireceklerini dile getirdi.

Ayrıca Avrupa’daki pazarlama otomasyonunun özellikle B2C pazarı açısından daha giriş seviyelerinde olduğunu, büyük bir potansiyelinin bulunduğunu ve bu pazarın büyümesinde önemli bir oyuncu olmak istediklerini de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir