Booksy: Güzellik ve sağlık sektörü için Polonyalı SaaS girişimi

Güzellik sektörü dikeyinde faaliyet gösteren işletmeler için SaaS modelinde bir online randevu yönetim sistemi olan Booksy, 2014 yılının Temmuz ayında ilk olarak Amerika pazarı için duyuruldu ve faaliyetlerine başladı.

iTaxi‘nin kurucusu olan Stefan Batory tarafından kurulan Booksy, şuanda başta Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarında olmak üzere 25 ülkede faaliyet gösteriyor.

Booksy, kurduğu platform sayesinde son kullanıcılara hizmet alabilecekleri işletmeleri listeliyor ve buralardan randevu alabilme imkanı sunuyor. Bu işletmeler kuaför, masör, fizyoterapist gibi güzellik ve sağlık sektöründekilerden oluşuyor.

Booksy şuan için kullanıcılara başta web üzerinde olmak üzere hem Android hem de iOS platformlarından hizmet veriyor. Platform şuan için başta İngilizce olmak üzere Lehçe, İspanyolca, Rusça, Almanca, Portekizce ve Japonca dillerini destekliyor.

2014 yılının Temmuz ayında ilk olarak Amerika’da faaliyetlerine başlayan Polonyalı girişim Booksy, başladığı zaman 2000’nin üzerinde müşteri ile anlaşmıştı. Faaliyete başlamasından yaklaşık üç ay sonra Booksy, Polonya pazarına açılmış ve farklı şehirlerde 300‘den fazla partnerle iş birliğine gitmişti.

Crunchbase verilerine göre şirket aralarında Inovo.vc, Piton Capital ve yatırımcı Müller Medien’in olduğu bir gruptan Ağustos 2015’de  1.1 milyon dolar yatırım almış.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir