Polonyalı dondurma üreticisi Grycan, yurtdışı açılımına hız verdi

Polonyalı dondurma üreticisi Grycan, 2013 yılından bu yana yurtdışında yeni pazarlara açılma olayına hız bu sene itibariyle daha fazla genişletmeye çalışıyor. Fakat tek sıkıntının yeni pazarlarda markanın pek fazla bilinmemesi oluşturuyor.

Grycan Polonya dışında ilk olarak 2013 yılında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag şehrinde açıldı. Başkent dışında ayrıca Ostrava şehrinde de bir yer açılmış durumda şuan için.

Grycan kurucusu ve sahibi Zbigniew Grycan yaptığı açıklamada; yeni dış pazarlara açılma konusunda iddialı planlarının olduğunu ve amaçlarının adım adım bunları gerçekleştirmek olduğunu belirtiyor. Önümüzdeki günler içerisinde İskandinavya’da kendi dondurmalarını satmaya başlayacaklarını ve hali hazırda bu konuda sözleşme imzaladıklarını belirtti. Ayrıca gelecek haftada Romanya ve Dubai’ye dondurmalarını göndereceklerini ekledi.

Bu pazarlar haricinde Asya pazarınıda girmeyi düşünen Grycan, bu konuda ilk olarak Tayvan’dan alıcı bulduklarını ve yıl sonuna kadar Asya pazarında satışlarının iki katına çıkmasını beklediklerini belirtti.

Millet, yazlık dondurmalar gelmiş! Haberiniz olsun!

Marka Bilinirliliği

Şirketin gireceği ve girmeyi hedeflediği pazarlarda ise tek sorunun markalarının az bilinmesi oluşturuyor. Şirketin kendi ürünlerine olan güvenin tam olduğu ve bunun büyük bir sorun olmayacağı belirtiliyor.

Polonya’da Dondurma Pazarı

Son yıllarda Polonya’daki dondurma pazarı büyümede çift hanelere ulaştı. 2015 sonu itibariyle pazar büyüklüğünün 1.6 milyar PLN olduğu tahmin ediliyor ve kişi başına ortalama dondurma tüketiminin yılda yaklaşık 4 litre yükseldiği belirtiliyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir