2016 Polenezköy Kiraz Festivali Başlıyor!!!

Her sene düzenli olarak yapılan Polenezköy Kiraz Festivali, bu yılda ziyaretçilerini bekliyor.  28-29 Mayıs ve 04-05 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul Beykoz’da yer alan Polenezköy’de gerçekleştirilecektir.

İstanbul’un önemli festivalleri arasında yer alan Polonezköy Kiraz Festivali, her yıl Haziran ayında düzenli olarak yapılmaktadır ve bir gelenek haline gelmiştir diyebiliriz.

Festival olmanın yanı sıra en önemli diğer bir özelliğide Polonya – Türkiye arasındaki bağları kuvvetlendiren önemli bir kültürel aktivitedir. Özellikle 2014 yılında Türkiye ile Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 600. yıldönümü çerçevesinde yapılan etkinlikler ve ikili görüşmelerden sonra daha fazla önem kazanmıştır.

Żeńcy Wielkopolscy grubu geleneksel Polonezköy Kiraz Festivali’nde

Polonya’daki Nietążkowo şehrinden „Żeńcy Wielkopolscy” halk oyunları topluluğu 27 Mayıs – 5 Haziran 2016 tarihleri arasında Polonezköy ve İstanbul’da sahne alacak. Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu girişimleri sayesinde Polonya’dan davet edilen grup festival kapsamında  halk oyunlarını sergileyecekler.

Bunun dışında yine festival kapsamında Polonya halk oyunlarının öğretilmesi de öngörülmektedir. Ayrıca rubunun Türk seyircisi için Türk halk türküsü söyleyip dans etmesi planlanıyor.

Polonya’dan gelen grup festival dışında İstanbul içerisinde birkaç farklı noktada yine seyircilerle buluşacaktır.

zency

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir