Polonya’da Gerçek Bir Witcher Okulu!

Hiç gerçek bir Witcher okulunda eğitim almanın hayalini kurdunuz mu? Kaer Morhen gibi bir kalede büyüyüp, Vesemir gibi bir ustadan kılıç dövüşü ve simya eğitimi almayı? Eğer cevabınız evetse bu hayaliniz gerçek olabilir. Hem de Polonya’da, yani Witcher efsanesinin kendi memleketinde…

5 Żywiołów Agencja Artystyczno adlı bir LARP (Live Action Role Playing) firmasının CD Projekt RED’in de desteğiyle başlattığı Witcher School (Witcher Okulu) projesi, 18 yaşının üstündeki herkesi iki gün boyunca Moszna Kalesi’ne canlı canlı RYO yapmaya davet ediyor. Gerçek bir Witcher okulu gibi dekore edilmiş kalede katılımcılara kılıç dövüşü, okçuluk, simya, hayatta kalma, iksir yapımı ve İşaret (Sign) eğitimi veriliyor. Bunun yanı sıra canavar avları (kostümlü aktörler tarafından canlandırılıyorlar) da düzenleniyor.

witcher-school-big

Katılımcılara ücretsiz birer Witcher çırağı kostümünün verildiği etkinlikte kendi kılıcınızı ve kendi madalyonunuzu da yapıyor, hatta bunları eve götürebiliyorsunuz. Kalede kitaplarda ve oyunlarda geçen karakterlerin kılığına bürünmüş eğitmenlere ek olarak büyücüler ve ozanlar gibi kişiler de bulunuyor. Okul hem erkeklere hem de kadınlara açık. 

Tabii tüm bunların bir bedeli de var: 350 Euro. Daha fazla bilgi için dilerseniz etkinliğin internet sitesini ziyaret edebilir, Facebook sayfasından daha fazla fotoğrafa ulaşabilirsiniz.

witcher-school-1

Kaynak: OyunGezer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir