Yurt dışındaysanız, Turkcell’den yardım beklemeyin!

Tecrübelere binaen, bu yazıyı kaleme almak durumunda kaldık. Yurt dışındaysanız, birçok konuda Turkcell size yardımcı olmayacaktır.

Bankacılık işlemlerinizi yurt dışından Türkiye telefon hattınızı kullanarak sorunsuzca takip edebileceğinizi daha önce defalarca belirtmiştik. Ancak durum bu sefer biraz karışık.

Her 6 ayda bir TL yüklemeniz gerekiyor, hattınıza. Eğer yükleme zamanlarını geçirirseniz, hattınız önce geçici süreliğine kullanıma kapatılır, sonra geçici süreliğine Numara iptal olur ve daha da devam ederse, son olarak, hattınız tamamen iptal olur.

Bu durum tamamen doğal. Turkcell’in hakkı da. 2 yıl TL yüklemeyen hattı kapatması çok da doğal olabilir. Lakin, bizim durum biraz daha farklı.

Diyelim ki geçici süreliğine numaranız iptal oldu. Turkcell ile iletişime geçtiniz. Yurt dışındasınız. Size, kimliğinizle birlikte Türkiye’de bir Abone Merkezi’ne gelmenizi söyleyecekler. Kimlik fotokopisi ile email atarak yardım talep ettiğinizde, sadece Abone Merkezlerinden yardım edebileceklerini de iletecekler. Yani yurt dışında hattınız kapandı birden, yapacak birşey yok. Atlayıp uçağa Türkiye’ye gideceksiniz, açtırmak için. 2-3 yılda bir Türkiye’ye gelen insanlar haliyle TL yüklemeyi unutabilirler. Öyle değil mi? Yurt dışından neden bir yardım edilemesin ki? Bankalar nasıl e-mail yolu ile işlemlerimizi gerçekleştirebiliyor?

Hazır Kart için de faturalı hat sahipleri için de durum aşağı yukarı aynı. Hazır Kart için TL yüklemek, faturalı hatlar için de faturayı ödemek gerekiyor (doğal olarak). Yine belirtmekte fayda var ki, hattın iptal edilmesi de çok normal. Sadece sorun, yurt dışından işlem yapamayacak olmamız.

Kullanım dönemlerini nasıl öğrenebilirim? Aşağıda Turkcell’in bize ‘gidip bakın’ diye gönderdiği linkten bir kesit görmektesiniz.

Ne diyelim, Turkcell ile yolda kaldık. Türkiye’nin bir numaralı GSM operatöründen böyle bir cevap beklemezdik doğrusu.

@TurkcellHizmet twitter hesabı ile yaptığımız görüşmeyi şimdilik yayınlamama kararındayız. Turkcell CEO’su Sayın Kaan Terzioğlu Bey’in de durumdan haberdar olması temennisi ile…

Hazır Kart kullanım dönemleri…

Screen Shot 2016-06-01 at 10.07.23 AM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir