Polonezköy Kiraz Festivali, Yeşim Salkım Konseri’yle renklendi!

Geleneksel Polonezköy Kiraz Festivali, Polonya’dan gelen konuk dansçıların gösterisi ve Yeşim Salkım Konseri’yle muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Polonezköy Kiraz Festivali, bu yıl da harikulade görüntülere sahne oldu. Beykoz Belesiyesi tarafından desteklenen Festival’e katılan Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya hediye takdim etti.

Beykoz’dan çok sayıda mahalle muhtarının katıldığı Kiraz Festivali’ne Polonezköy Muhtarı Frederik Novvicki evsahipliği yaptı ve eski muhtar Antoni Vilkoşevski’yle birlikte festival alanına sepet sepet kiraz taşıdı. Polonya’dan gelen konuk dansçıların ‘yerel kıyafetler’ içerisinde lirik ezgiler eşliğinde dans etmesinin yanı sıra hepbirlikte ve Türkçe olarak seslendirdikleri Samanyolu şarkısı da izleyenleri büyüledi.

galeri_festival_kiraz_sec-1_lCt6PFbcEc

Polonezköy’de geleneksel olarak gerçekleştirilen Kiraz Festivali’ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski, Polonezköy Muhtarı Frederik Novvicki, Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Paşamandıra Muhtarı Adem Demirel, Örnekköy Muhtarı Osman Bakoğlu, Rivaköyü Muhtarı Mevlüt Eren, Mahmutşevketpaşa Muhtarı Kemal Özman, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden İlknur Tabak ve Ersel Saltaş ile çok sayıda Beykozlu vatandaş katıldı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, görev yaptığı süre içerisinde ilk kez Festivale katılırken, özellikle Polonya’dan gelen dansçıların gösterisini ilgiyle izledi. galeri_festival_kiraz_sec-9_gjkuRwY_mB

‘Yeşim Salkım, şarkılarıyla festivale renk verdi’

Havanın kararmasının ardından sahneye siyah bir elbiseyle gelen Yeşim Salkım, özellikle seslendirdiği Sezen Aksu şarkılarıyla Beykozluları kendinden geçirdi. Yaklaşık 1 saat boyunca sahnede kalan Yeşim Salkım, eski ve yeni şarkıları harmanlayarak, izleyenlere güzel bir müzik ziyafeti verdi. Sezen Aksu’nun ‘Değer mi’ ve ‘Keskin Bıçak’ gibi şarkılarını başarıyla icra eden Yeşim Salkım’a konserin sonunda, Polonezköy Muhtarı Frederik Novvicki tarafından bir sepet kiraz hediye edildi. Öte yandan Festival alanına getirilen sepet sepet kiraz da Beykozlulara dağıtıldı ve konuklar gösterileri kiraz yiyerek izledi.

galeri_festival_kiraz_sec-12_tk1ch6J_iG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir