SkyCash: Polonya’da günlük hayattaki işlerinizi kolaylaştıran girişim

Polonya’da yaşamını sürdüren veya Polonya’ya kısa süreli gelecek olan kişilerin işlerini çok daha kolaylaştıracak olan SkyCash adlı girişimi sizlere tanıtmak isterim.

Uygulamayı yapan kişiler günlük hayatta önemli yer tutan şehir içi yada şehirler arası seyahatte bilet alma, araba park fişi, ATM’den para çekme, sinema bileti alma, telefon görüşmeleri için kontör (para) satın alma gibi pek çok fonksiyonu bir araya toplamayı başarmışlar ve Polonya’da yaşayan veya gelecek kişilerin yaşamını daha fazla kolaylaştırmayı amaçlamışlar.

Screen Shot 2016-07-05 at 17.46.59

Öncelikli olarak en fazla göze çarpan toplu taşıma biletlerini uygulama üzerinden herhangi bir bekleme olmadan alabiliyorsunuz. Şuan için uygulama ile Polonya’daki büyük şehirlerin hepsinde uygulama üzerinden bilet  alabiliyorsunuz. Büyük şehirlerle birlikte toplamda 40 şehirde geçerli bir uygulama ve zaman içerisinde başka şehirlerinde entegre edileceği belirtiliyor.

İkinci olarak Polonya’da şehirlerarası tren biletlerini alabilirsiniz. Hesabınıza entegre edeceğiniz Mastecard yada Visa kartınızla kolay bir şekilde alabiliyorsunuz. Uygulama şuan için Kolejach Mazowieckich, Kolejach Wielkopolskich, PKP Intercity, Kolejach Arriva, Koleje Dolnośląskie, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, SKM ve Przewozach Regionalnych işbirliğine gitmiş. SkyCash, Polonya’a NFC ile tren bileti almayı sağlayan ilk sistemdir. Bu temassız ödeme biçiminden ise Kolei Mazowieckich kullanan yolcular yararlanabiliyor.

Üçüncü olarak en fazla göze çarpan özellik araba park etme ile ilgilidir. Araba park ettikten sonra makinalardan fiş alma süresini en aza indirerek sürücülere ödeme kolaylığı getiriyor. Şuan için 40 şehirde geçerli Polonya’da. Ödemeyle ilgili olarak sürücüler arabalarından çıkmadan saniyeler içerisinde kolayca halledebiliyorlar. Bunlarla beraber yine uygulama üzerinden park sürelerini uzatabiliyorlar.
Screen Shot 2016-07-05 at 17.50.57Diğer özelliklerinden bir diğeri sinema biletleri alabilmeniz. Polonya’da sinema salonlarının önünde bilet kuyrukları genel itibariyle uzun oluyor veya daha önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. SkyCash ile bilet alma işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapıyorsunuz. Bir diğer özellikte kulandığınız Play, Orange, T-Mobile vs hatları için para satın alabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek isteyenler Google Play Store, Apple Store ve Windows Store‘a giderek tablet veya telefonlarına indirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir