Polonyalı iki online ödeme sistemi Dotpay ve eCard güçlerini birleştirdi

Polonya’da faaliyet gösteren iki ayrı online sistemi olan Dotpay ve eCard güçlerini birleştirerek Orta ve Doğu Avrupa’da daha fazla genişlemeyi hedefliyorlar. Online ödemeler konusunda uzmanlaşmış bu iki şirketin ortak özelliği ise MCI.EuroVentures’e ait fon portföyünün bir parçası olmaları. İki şirketin birleşmsiyle kurulan yeni şirketin ise öncelikli olarak Polonya’da pazar lideri olmayı amaçladığı belirtildi.

İki şirketin entegrasyonu sonucu oluşan ortak şirketin iş potansiyelinin iki mevcut şirket tarafaından desteklenecek. Polonya’da hızla büyüyen DotPay eticarette hızlı transferlere, eCard ise e-ticaret pazarında kart işlemlerine odaklanmış şirketlerdir.

Şirketlerin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Przemysław Lech Figarski, yapılan entegrasyonun tüm fintech sektöründe var olan zorluklara bir cevap niteliğinde olduğunu belirtiyor.

Mevcut Şirketlerin Durumu

Bu birleşmeden sonra iki şirketin kendi alanlarında faaliyetlerine devam edeceği belirtildi. İki şirketin entegrasyonu sürecinde ise ortakların eşit olacağı belirtiliyor. Entegrasyon sürecinin ise 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir