Krakow merkezli CallPage, 500 bin Euro yatırım aldı

Krakow merkezli girişim olan CallPage, yine Polonya merkezli Venture Capital şirketi olan BValue’dan 500 bin Euro yatırım aldı.

2015 yılında Mariana Owerko (Bakalland), Rafała Brzoskę (InPost Kurucusu) ve Tomasza Misiaka (WorkService kurucularından) tarafından kurulan Callpage, web sitelere gelen ziyaretçilerin dönüşümünü arttırmak amacıyla anında iletişim kurmayı sağlayan bir pazarlama aracıdır. Şuan için aralarında Orange, DocPlanner, Pwc ve Volkswagen gibi büyük, küçük ve orta ölçekli olmak üzere toplamda 1000’in üzerinde müşteriye sahiptir.

Geliştirdikleri eklenti sayesinde websitenize gelen ziyaretçinin en az 30 saniye içerisinde sizinle iletişime geçmesini sağlıyor. Bu sayede şirketlerin müşteri deneyimindeki kalitelerini arttırmaya yardımcı oluyorlar.

Kurucular
Kurucular

CallPage ilk kurulduğu zamanlarda finansman olarak herhangi bir yerden destek almıyordu. Kuruluşundan 1.5 ay sonra ise AIP Seed Capital ve birkaç melek yatırımcıdan toplamda 50 bin Euro yatırım aldı. Kısa bir süre sonra ise Londra’daki hızlandırma programı olan Ready2GO ve B2B accelerator Startup Wise Guys‘a katıldı. Hızlandırma programı kapsamında girişimin kurucuları dünyanın dört bir yanından gelen rehberlerle birlikte 200’e yakın toplantı yaptılar ve ekiplerini büyütmeyi başarıp daha fazla gelir etmeyi başardılar.

Polonya merkezli Venture Capital şirketi olan BValue ise CallPage’a 500 bin Euro yatırım yaptı. Yapılan yatırımın ürünü daha fazla geliştirme ve dış pazarlarda satışları arttırmada kullanılacak. 2016 yılı sonu itibariyle dış pazarlarla birlikte 2000’in üzerinde müşteriye ulaşmayı hedefledikleri belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir