Polonyalı FINTECH girişimi Valuto kapanıyor!!

2015 yılında CurrencyOne tarafından kurulan FINTECH girişimi Valuto, Uluslararası para transferi hizmeti sunuyordu ve aldığı kararla 22 Ağustos itibariyle kapanıyor. Aslında şirket 22 Haziran itibariyle tüm işlemleri durdurmuştu. Mevcut müşterilerin herhangi bir sorunu kalmaması için 22 Ağustos’a kadar hernagi bir yeni işlem yapılmadan açık kalmıştı. Ve bu ay itibariyle bu servis tamamıyla kapatılıyor.

Bu yıl Londra’da gerçekleşen FinovateEurope 2016 etkinliğinde finale kalan FINTECH alanındaki Polonyal girişim. Valuto, birden fazla para birimini destekleyen bu hesap türü, kendi kullanıcılarının birbirleri aralasında ücretsiz ve anında para transferi yapmalarına imkan tanıyordu. Yine bu etkinlikte Valuto, API hizmetini duyurmuştu.

Girişimin ana şirketi CurrencyOne’in Valuto dışında yine FINTECH alanında faaliyet gösteren Internetowykantor.pl ve Walutomat.pl adında iki projesi devam ediyor. Valuto’nın kapatılma nedenlerinden birinin ana şirketin gelişme stratejisindeki yaptığı değişikliklerden meydana geldiği belirtiliyor. Fakat farklı kaynaklar işin altında başka sebeplerin olabileceğinide dile getiriyor.

Geçtiğimiz haftada Polonya’daki FINTECH sektöründe önemli gelişmeler yaşanmıştı. Polonya’da faaliyet gösteren iki ayrı online sistemi olan Dotpay ve eCard güçlerini birleştirmişti. Şirketlerin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Przemysław Lech Figarski, yapılan entegrasyonun tüm fintech sektöründe var olan zorluklara bir cevap niteliğinde olduğunu belirtiyor.

Yine yukarıdaki yorumdan anlayacağımız gibi Polonya’daki FINTECH sektöründe sıkıntılar var ve devam edecek gibi görünüyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir