Uber’den Polonyalı girişim Hipromine’a yatırım geldi

Uber tarafından Avrupalı girşimcileri teşvik etmek amacıyla 21 ülke 37 şehirde düzenlenen ‘UberPITCH‘ etkinlğiyle geleceğin girişimleri ve girişimcilerini arıyordu. Programın başlatılılmasında iki hafta sonra toplamda 4000 başvuru yapıldığı belirtildi ve ilk dörde kalanlar belirlendi.

Uber CEO’su Travis Kalanick ve şirketin EMEA operasyonlarından Sorumlu Başkanı Pierre-Dimitri Gore-Coty program kapsamında seçilen ilk dört girişimle Berlin’de bir araya geldi. EMEA operasyonlarından sorumlu Başkanı Pierre-Dimitri Gore-Coty, Linkedin üzerinde yayınladığı yazıyla seçilen ilk dört girişime yatırım yapıldığını açıkladı.

Yayınlanan yazıda girişimcilerin fikirlerinin yanı sıra sahip oldukları motivasyonlarının kendilerini büyülediğini belirtmiş. 4 girişimede eşit miktarda ve küçük yatırımlar yaptıklarını belirtiyor.

Yatırım alanm girişimlerden Fransa merkezli Brigad, dün yaptığı açıklama ile Uber’le birlikte aynı gün içerisinde 50Partners Capital ve birkaç melek yatırımcıdan daha yatırım aldığını duyurdu.

Logos

Yatırım alan girişimler:

Brigad (Fransa): Restorantların personel ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş.

Memrica (UK): Yaptıkları yazılım ile hafıza problemi olan insanları yardımcı olma amaçlanıyor.

Otly (Hollanda): Çocuklar için online bankacılık platformu sunuyor ve onların paranın değerini öğrenmesine yardımcı oluyor.

Hipromine (Polonya): Küresel beslenme sorunlarına çare bulmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir