Zalando, Polonya’ya 200 milyon Euro yatırım yapmayı planlıyor!!

Berlin merkezli Rocket Internet‘in portföyünde bulunan başarılı şirketlerden biri olan Zalando, Puls Biznesu’nun açıklamasına göre Polonya’nın kuzeybatısında yer alan Gryfino şehrinde büyük bir lojistik merkezi kuracak. 200 milyon Euro değerinde olması beklenen yatırımın gerçekleşmesi durumunda 3 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

E-ticaret devi Zalando’nun ikinci çeyrek sonuçlarına göre, gelirlerini üç katına çıkartarak toplamda 80.9 milyon euro (faiz ve vergiden önceki geliri) oldu. Aynı zamanda şirket kendi gelirlerini de yüzde 25 artırarak 916 milyon Euro’ya çıkarttı.

Bu sonuçlardan sonra şirketin Alman Borsası’ndaki hisse fiyatları yüzde 2 oranında yükselerek 34 milyon Euro’ya ulaştı. Şuan için şirketin borsa değeri 8.6 milyar Dolar/Euro degerinde.

Foto: Yahoo Finance
Foto: Yahoo Finance

Zalando’nun Polonya Planları

Gazetenin açıklamasına göre Zalando, Kostrzyńsko-Słubickia Özel Ekonomik Bölgesi’nden 21.5 hektarlık alan alacak ve 130 bin m2 üzerinde bir tesis açacak. Bu gelişmeler olurken Zalando’dan Katarzyna Heller yaptığı açıklamada; Lojistik ağlarını genişletmek istediklerini, bu kapsamda Polonya dahil Avrupa’nın farklı bölgelerinde görüşmelerinin sürdüğünü belirtti. Fakat kesin olarak Polonya olduğunun şuan için teyit edilemeyeceğini de söyledi.

Yine Puls Biznesu’ya göre Zalando, Ekim 2015’den bu yana Polonya’da yer baktığını ve tesisin yerinin farklı olabileceğini söylüyor. 200 milyon Euro değerinde olması beklenen yatırımın gerçekleşmesi durumunda 3 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir