Polonya Hükümeti’nden Telefon hatlarıyla ilgili yeni bir yasa!!!

Bugün itibariyle Polonya’da mobil cihazlar için alınan GSM hatlarıyla ilgili yeni bir düzenlenmenin olduğu ile ilgili yazı paylaştık. Bununla ilgili araştırmalar yaptığımda bu konu hakkında yeni gelişmeler olduğunu öğrendim.

Birkaç hafta önce Polonya Hükümeti tarafından Terörle Mücadele Kanunu kapsamında telefon hatlarıyla ilgili olarak yeni düzenlemeler getirildi. Yeni kanun çerçevesinde Polonya’daki GSM şirketleri olan Orange, Play, T-Mobile ve Plus’ın gelecek yılın Ocak sonuna kadar kayıt dışı olan tüm müşterilerini kayıt altına almak zorunda olacaklar. Bu tarihe kadar kayıt ettirilemeyen telefon hatlarının GSM şirketleri tarafından kapatılma olasılığı bulunuyor.

Kayıt için Polonya’daki Postahaneleri kullanabilirsiniz

Normal olarak kullandığınız GSM şirketinin şubelerinden birine giderek hattınızı kayıt ettirebiliyorsunuz. Bunun yanında geçen hafta cuma günü Poczta Polska tarafından bir duyuru yapıldı.

Duyuru kapsamında Orange, Play, T-Mobile ve Plus hattına sahip olan kişiler oturum kartı veya pasaportlarıyla birlikte kolayca kayıt yaptırabilecekler. Aynı belgeler ile GSM şirketlerinin bir şubesine giderekte kayıt yaptırabiliyorsunuz.

Polonya’da size en yakın postahaneye giderek artık yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir