Polonya’da Telefon Hattı Nasıl Alınır? (GÜNCEL)

Daha önceki telefon hattı hakkındaki yazılarımıza göz atma imkanı bulduysanız, olayın biraz değiştiğini belirtmekte yarar var. Peki, Polonya’da telefon hattı nasıl alınır?

Faturalı hatlar için olmasa da, kontörlü hatlar için sistem biraz değişti. Mayıs başında böyle bir durum yoktu. Ancak sonrasında bir değişiklik olmuş. Nasıl mı?

Herhangi bir marketten istediğiniz GSM operatörünü seçerek (T-Mobile, Plus, Play vb.) hemen konuşmaya başlıyordunuz. Ancak artık öyle olmuyor. Tabi ki gidip yine marketlerden alabiliyorsunuz kartı. Ancak başlamak için, pasaportunuz ya da oturum kartınız ile gidip abone merkezinden aktif etmeniz gerekiyor.

Oturum kartı şart mı?
Hayır. Sadece pasaportunuza bakarak isminizi kayıt ediyorlar, imza atıp çıkıyorsunuz. 5 dakika sürmüyor bu işlem. Bugün bizzat denedik.

Peki ya ücreti?
Sadece 5‎ Zł karşılığında bir kart almanız yeterli. Kayıt için ekstra ücret ödemiyorsunuz. Sonrasında hattınıza kontör (para) yükleyerek paket seçimine geçebilirsiniz.

Dediğimiz gibi, eskiden olduğu gibi marketlerden almaya devam ediyoruz. Ancak konuşmaya başlamak için abone merkezine gitmelisiniz.

Polonya’da Telefon Hattı Nasıl Alınır? (GÜNCEL)” için 10 yorum

 1. Avatar
  mehmet

  merhaba Said Murat.2 temmuzda bir haftalığına polonya için tatil planı yaptık internet kullanımı için önerdiğin bir gsm operatörü varmı aceba.teşekkürler

 2. Said Murat
  Said Murat Yazar

  Merhaba. 1 haftalığına geliyorsanız, PLAY tavsiye edebiliriz. 25 ZLOTY karşılığında, 10GB internet, Polonya içi sınırsız konuşma ve mesajlaşma hakkı veriyor. Teşekkürler! İyi Polonya’lar 🙂

 3. Avatar
  Rümeysa Güven

  Merhaba,ben Eylül de Polonya ya gidiyorum ve telefon hattı konusunda kafam biraz karisik?Oradan bir hat almak ve Türkiye yi aramak gibi bir şansim oluyor mu?Çünkü zamaninda bir kaç günlüğüne İtalya ya gitmistim ve hattimi yurtdisina açtirinca baya yüklü bir fatura gelmisti.Teşekkür ederim✨

 4. Avatar
  Ulaş

  Merhaba benim de bi sorum olacak, peki bu abone merkezlerini kolayca bulabilir miyiz? Her şehirde vardır herhalde ama bulurken zorluk çeker miyiz??

 5. Murat
  Murat Yazar

  Merhaba. Evet, her şehirde var. Büyük şehirlerde her ilçede birkaç taneden fazla da bulursunuz. Her AVM içinde de bulunabiliyor. Problem olmuyor.

 6. Avatar
  OSMAN BICILI

  Merhaba,
  İnterneti olan veTürkiye ile de konuşabileceğimiz hat öneriniz nedir? 5 aylığına Polonya’ya geleceğim.
  Bilgi için şimdiden teşekkürler.

 7. Murat
  Murat Yazar

  Merhaba. Türkiye ile görüşme için yine internet teknolojisini kullanmanızı tavsiye ederiz. Birçok hattın özel paketleri var. Play ve Orange hatlarında kontörlü güzel paketler var. Aylık 25-30 PLN ödeyerek, internet paketleri ve konuşmak için dakika satın alabilirsiniz. Selamlar.

 8. Murat
  Murat Yazar

  Merhaba. Polonya’dan hat alabilir ve daha uyguna görüşebilirsiniz. ANcak tavsiyemiz, internet paketleriyle Türkiye’yle görüşmeniz daha iyi olacaktır. Normal hatta yine yüklü fatura gelecektir.

 9. Avatar
  Gürhan

  Beni şu hat aktif etme olayı bugün deli etti 3 km yol yürüdüm sonunda oldu ama gıcık bişey abi bırak açık hat ver vatandaşın olmayan birine

 10. Murat
  Murat Yazar

  AB kuralları gereği özellikle kapalı hat veriliyor ve operatöre gidip aktif edilmesi isteniyor. Özellikle terör ve illegal/yasadışı olayların trafiğini izleyebilmek için, isimsiz hat almak ve kullandırmak yasaklandı. Eskiden dediğiniz gibiydi. Ama bizcesi, şimdi bi tık daha güvenli. Teşekkürler yorum için 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir