Zalando’nun Polonya’ya yapacağı yatırım kesinleşti!!

Geçen hafta itibariyle Puls Biznesu’da yayınlanan haberde Almanya merkezli eticaret şirketi Zalando’nun Polonya’da lojistik merkezi kuracağını açıklamıştı. Fakat şirket yetkilileri Polonya’nın kesin olarak seçildiğini dile getirmediler. Bu hafta itibariyle Zalando tarafından resmi olarak Polonya’ya yatırım yapılacağı açıklandı.

Resmi açıklama ile birlikte yapılacak olan uluslararası lojistik merkezi şirketin Avrupa’daki ikinci yeri olma özelliğini taşıyacak.  Puls Biznesu’nun geçen hafta açıkladığı gibi  Polonya’nın kuzeybatısında yer alan Gryfino şehrinde kurulacak. İnşaatın ise bu ay sonu itibariyle başlayacağı belirtiliyor. 2017 yılının 3.çeyreğinde ilk paketlerin bu merkezden gönderilmesi de planlananlar arasında yer alıyor.

Kostrzyńsko-Słubickia Özel Ekonomik Bölgesi’nde yapılacak olan yeni lojistik merkezi, toplamda 130 bin m2 bir alana sahip olacak. İlk olarak 1000’e yakın kişiye istihdam sağlaması beklenen merkezde  daha sonrasında bu rakamın artması bekleniyor.

Zalando tarafından toplamda 200 milyon Euro yatırım yapılacak ve Avrupa’daki ikinci uluslararası lojisitk merkezi açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir