Picodi: Polonyalı Kupon girişimi International Coupons’dan Küresel açılım!!

Krakow merkezli girişim olan International Coupons, geçtiğimiz aylarda başlattığı küresel açılımına hız verdi. Pek çok ülkede faaliyet gösteren International Coupons, Türkiye dahil pek çok pazarda farklı domainler altında faaliyet gösteriyordu ve tüm hepsini Picodi.com altında birleştirdi.

2012 yılında faaliyetlerine başlayan girişim sadece Polonya pazarında faaliyet gösteriyordu. Bugün gelinen noktada  şuan için 32 ülkede faaliyet gösteriyor ve tüm alan adlarını Picodi.com adı altında topladı. Bu sayede küresel pazarda marka bilinirliğini yükseltme adına önemli bir adım atmış oldu.

Key account manager ve Yunanistan operasyonundan sorumlu olan Eleni Papakosta yaptıkları büyük operasyon ile ilgili verdiği demeçte; yapılan işlemin e-ticaret dünyasının en karmaşık işlerinden biri olduğu, sadece marka ismi değiştirmediklerini, 32  farklı dilde faaliyet gösteren sistemlerinin birleştirildiğini belirtti.

picodi2picodi2Şirket  CEO’su Szymon Dobosz’un aktardığına göre tüm operasyon 8 programcı tarafından 7000 saatte tamamlandı. Bu süre zarfında birbirinden bağımsız 32 veritabanı ve bağımsız uygulamalar tek bir çatı altında toplandı.’ diye belirtti. Yapılan büyük değişimin faydalarından birinin şirketin bünyesinde bulunan uluslararası ekiplerin yeni entegre sistemi sayesinde tek bir çatı altında toplanılacak olması olduğunuda ekliyor.

Yeni bir Mobil Uygulama

Şirket çok yakın bir zamanda aynı isim altında yeni bir mobil uygulama çıkarttı. Uygulama şuan için sadece Polonya, Brezilya ve Rusya pazarında çalışıyor ve yıl sonuna kadar faaliyet gösterilen tüm pazarlarda aktif olacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir