Kışlıklar Hazır Mı? Nereden alışveriş yapsak?

Ekim ayı bitti bitecek. Soğuklar da yağmurlar da başladı. Hatta Polonya’nın bazı bölgelerin kar yağışları dahi var. Peki, kışlıklar hazır mı?

Her sene bu tarz hatırlatmalar yapmaya gayret ediyoruz. Bu sene daha önceside ‘Kış Geliyor!’ demiş olsak da, bu sefer biraz daha giyisilerimiz ile ilgili bildiklerimizi aktarmaya çalışacağız.

Öncelikle alışveriş konusunda tercih yapmalısınız: Türk markaları mı tercih edeceksiniz, Avrupa markaları mı? Tabi ki Türk markaları deyince binlerce çeşit yok. Ancak yine de şubeleri olan tekstil markalarından da bahsedebiliriz.

Biz, karışık olarak aklımıza gelen markaları ve mağazaları listelemeye çalışalım…

Mesela, LC Waikiki…

Katowice (Silesia City Center), Wrocław (Magnolia Park) ve Varşova (M1 Marki) gibi Polonya’nın üç önemli şehrinde mağazaları bulunan LC Waikiki, kış sezonu için gerek kazak-gömlek, gerekse pantolon ve Türkiye’den tanıdığınız tüm ürünleri ile hizmet veriyor. İletişim bilgileri için hemen yukarıda saydığımız AVM’lerin linklerine tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca online mağazasını da ziyaret edebilir ve giyisilerinizi evinize kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Ancak bir kez gidip beden numaranızı ve kalıpları bir görmenizde yarar var. Sonrasında internet alışverişi daha kolay olacaktır.

lcwaikiki

LTB Jeans…

Çokça zaman oldu aslında, LTB’nin Polonya macerası başlayalı. Yıllar önce de Polonya’da LTB üzerine yazıp çizmiştik. Daha çok kot ürünleri bulabileceğiniz mağazada, kışlık ürünler de oluyor. Üretimi Türkiye’de olsa da, daha kalitei olduklarını düşünüyorum. Łodz’da Manufaktura AVM ve Varşova’da Arkadia AVM’de mağazaları bulunuyor.

ltb-jeans

T.K.MAXX…

Hem Avrupa hem de Polonya’da çok tutmuş bir girişim. Her markanın buluşma noktası olan T.K.MAXX, Türkiye’deki Boyner gibidir. Ancak biraz daha fazlası var, o da şu ki, 1500 liralık montları bazen 150 liraya bulmak mümkündür. Her ürün, beden ve renkten belki 1 belki 3 tane kalmıştır. İndirim amaçları genelde defolu değildir. Ki, defolu olduğunu gösterdiğimizde, bunu satamayız diyen satış yetkilileri de oldu. Ya da defolu diye %50 daha indirim yaptıklarını da hatırlarım. T.K.MAXX’da aradığın şeyi hemen bulamayabilirsin. Ancak küçük ev eşyaları, mutfak eşyaları ve giyim konusunda bir uğramanız gerek diye düşünüyorum. Varşova BlueCity AVM ya da Centrum (Merkez) şubesine uğrayabilirsiniz.

tk_maxx

RESERVED…

Polonya’nın Avrupa’ya açılan yıldızıdır, Reserved! Birçok Avrupalı, bu markayı Alman olarak bilir. Aslında Polonya çıkışlıdır. Her mağazada bir şubesine rastlamanız mümkün. Kışlık konusunda tercih edilebilir ve kaliteleri de gayet iyidir. Şapka, atkı, mont, kazak, alınabilir.

reserved-jesien-zima-2014-2015-1883591

ZARA…

Uğrayabileceğiniz güzel mağazalardan biridir, Zara… Hem Erkek hem de Kadın reyonlarında indirimler olabiliyor, Kasım ve Aralık aylarında.

zara

Allegro…

Eğer online alışveriş yapacaksanız, ünlü markaları Allegro’dan da sipariş edebilirsiniz.

allegro

C&A…

Yine belki de tüm dünyada şubeleri bulunan C&A, sadece kot değil birçok alanda tercih edilebilir. Kalitesini ise gidip deneyip görmeniz gerek, her markada olduğu gibi. Neredeyse her AVM’de mağazası olması mümkündür.

ca

DAMAT…

Daha önce Polonya’da 12 şube açacağını duyurmuştuk, DAMAT Giyim hakkında. Ancak bu yazımızı hazırlarken de araştırdık ve henüz bir mağaza açılışı bulamadık.

MAKSİMUS…

Tekstil dünyasının Varşova’da attığı yer diyebiliriz. Türk, Çinli, Vietnamlı ve daha birçok milletten insan, Maksimus’da tekstil üzerine mağazaları ile yurt dışından Polonya’ya perakende satış yapıyor. Varşova merkeze biraz uzaktır ancak gidip görülebilir. Nasıl giderim?

maximus_warszawa
Maksimus Varşova – Kuş Bakışı

Fashion House Outlet…

İsmini muhtemelen duymuşsunuzdur. Varşova Piaseczno’da bulunan Fashion House Outlet, zaman zaman özel indirimlerle gündeme geliyor.

fashion-house-polonya

Bir zamanlar Markafoni de vardı Polonya’da. Daha sonra, Allegro’ya satıldı ve ismi Fashion Days oldu. Lakin şimdi o da Allegro’nun kendi çatısı altına girdi. Sonra Allegro da satıldı. Ortada Markafoni kalmadı yani.

Daha sayamadığımız onlarca mağaza, avm ya da outlet vardır mutlaka. Yine aklımıza geldikçe listeye devam etmeye çalışacağız.

Sizlerin de önerisi varsa, mutlaka yorumlarla bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir