29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu Varşova’da gerçekleştirildi

Polonya’nın Varşova şehrinde dün itibariyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu gerçekleştirildi. Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümü vesilesiyle Varşova‘da bulunan Kraliyet Sarayı Müzesinde gerçekleştirilen resepsiyona geniş bir katılım gerçekleşmiştir ve bir dizi kültürel etkinlik yapılmıştır. Yeni Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül, resepsiyon kapsamında yaptığı konuşmada Türkiye’nin küresel alanda artan önemi ve Türkiye-Polonya ilişkilerine değindi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna pek çok kesimden temsilciler ve Polonya’da yaşayan Türk vatandaşlarıda iştirak etmiştir. Bunun yanında Varşova’da bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun da katılınlar arasında olduğu belirtildi.

resepsiyon2

Resepsiyon kapsamında bir dizi kültürel etkinlik

Yine resepsiyon kapsamında Ankara Devlet Operası sanatçıları Aylin Özuğur, Arda Doğan, Aslı Kıyıcı ve Serkan Kocadere piyano eşliğinde Türkçe eserler ve uluslararası repertuar içeren bir konser vermişlerdir. Ankara Devlet Operası resepsiyonda yaptıkları süprizle Türk ve Polonya Milli Marşlarını seslendirmişlerdir.

resepsiyon4

Yapılan konser etkinliğinden sonra Mustafa Dedeoğlu’nun siyah beyaz 40 adet İstanbul fotoğrafından oluşan “İstanbul fotoğrafları” sergisi sunulmuştur.

Kaynak: T.C. Varşova Büyükelçiliği (Resimler ve derleme)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir